Neznámá společnost

Česko, 2024, 57 min (Minutáž: 9–10 min)

Réžia:

Ondřej Šálek

Predloha:

Pavel Pospěch (kniha)

Scenár:

Ondřej Šálek

Andrej Babiš (a.z.), David Rath (a.z.), Václav Klaus (a.z.), Miloš Zeman (a.z.), Jiří Paroubek (a.z.), Michal David (a.z.)

Proč má tolik Čechů vlastní bazén a proč se pořád smějeme vtipům o frontách na banány? Pohledy na současné Česko podle populární knihy Pavla Pospěcha. (iVysílání)

Vajonek

Tak tohle byla taková velmi nesouvislá změť záběrů a vyjádření, nahodile a nekompaktně působící, po povrchu jdoucí (což se asi vzhledem k stopáži dalo trochu čekat, ale stejně...). Určitě nečekejte, že byste tu dostali odpovědi na otázky, jimiž jsou jednotlivé dílečky uvedeny v anotacích. Jedna hvězda za to, že se sem tam objevilo něco vcelku vtipného. ()

tnp101

Takové nic, co se snaží být vším. Kdo si v tom bude chtít něco najít, najde to, ale přičinění tvůrců je v tomto ohledu minimální. 50% ()

witch.rch

Za mě velmi slušný souhrn poměrně důležitých, ale také  i méně nepodstatných okamžiků posledního období naší společnosti. Celkové vyznění bohužel vyšlo vcelku naprázdno, ale stejně oceňuji na slušných  75 % hlavně snahu dohledat v archívech uvedené momenty a spojit je do takové koláže.  Neznám knihu, podle které to je natočeno, možná v ní je něco, co autorům dokumentu uteklo… ()