Star Wars: Příběhy z Impéria

• USA Star Wars: Tales of the Empire

Pomstychtivá mladá žena a bývalý Jedi procházejí nelítostným Galaktickým impériem v různých obdobích a jejich rozdílná rozhodnutí určují jejich osudy v rychle se měnící galaxii. (JasonCZ)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (7)

Star Wars: Příběhy z Impéria (2024)

Oproti Rytířům Jedi mi tato směs kraťasů příjde cca o level horší. Trochu zavádející je i samotný název, protože o Impérium jako takové minimálně v polovině dílů vůbec nejde. Díly se soutředí na dvě hlavní protagonistky, Morgan, známou z Mandaloriana a hlavně Ahsoky, a také Barris, na jejíž návrat jsem já čekal mnoho let. U Morgan jsou bohužel epizody čistě výplň a jde jen o to, aby byla Morgan dostána do pozice, ve které jsme jí poprvé viděli v Mandovi. U Barris zas náplně dílů nemají vlivem délky možnost vyniknout, je vidět, že její potenciál byl určitě větší, ale v rámcí krátkých dílů se vše řeší strašlivě rychle. ()

Cesta strachu (2024) (E01)

Začátek Morgan a její cesty. Fajn Grievous a návrat do temné atmosféry Klonových válek. Akční sekvence fajn, ale jinak taková klasická první epizoda na představení postavy, kterou ale vlastně už známe. ()

Cesta hněvu (2024) (E02)

Prequel ke startovací epizodě Mandaloriana, kde jsme poprvé viděli hranou Ahsoku. Tím, že celou pointu už vlastně známe právě z Mandaloriana, tak tahle epizoda nemá moc co nabídnout. Na to, že zbejvá pravděpodobně jedna epizoda o Morgan, tak ten její příběh vlastně nic moc nového nepřináší. ()

Cesta nenávisti (2024) (E03)

Atmosférou vcelku fajn epizoda. Taková sympatická jednohubka z doby po epizodě VI, pochopitelně by se dala mnohem více rozvíjet na větším časové ploše. Ale je teda třeba říct, že ten příběh o Morgan vlastně nepřinesl vůbec nic nového. Jen jsme jí prostě posunuli do bodu, kdy pak začne Mandalorian. ()

Zasvěcená (2024) (E04)

Začíná druhá půlka, a my tak přecházíme do příběhu o Barriss, na kterou jsem já osobně čekal několik let, a vyhlížel jí nedočkavě v Ahsoce, či Vadné várce. Tady nám začátek jeíjho příběhu nic moc nenabízí. Ano, máme tu její cestu k inkvizitorům, ale vesměs je díl jen jedna souvislá akční scéna, s naprosto předvídatelným scénářem a lacinným závěrečným cameem. ()

Prozření (2024) (E05)

Bylo fajn vidět takhle Inkvizitory v akci. Ale jen je to prostě opět strašně zrychlený. Působí to, jako by to byl materiál na celou řadu, a je to zkrácené do deseti super rychlých a nabušených minut, kde Barris projde kompletní proměnou. ()

Východisko (2024) (E06)

Závěr taková klasika v rámci SW světa. Vše uzavřeno tak, aby se mohla Barris opět kdykoliv vytáhnout, když to bude potřeba. Její příběh je tak v rámci tří dílů sfouknut opravdu super rychle, bez nějaké větší hloubky. V podstatě ty tři díly s ní jsou vlastně míň prostoru, než který měla třeba v Klonových válkách... ()