Galerie... kde byste je nečekali

Česko, 2024, 2 h 36 min (Minutáž: 26 min)

Réžia:

Adam Martinec

Ester Geislerová (sprievodca), Ondřej Horák (sprievodca)

Umění nejen v bývalé továrně, zrušeném hobby marketu, bazénu, ve mlýně nebo jatkách. Cyklus dokumentů o výjimečných galeriích v netradičních prostorech. Ester Geislerová a Ondřej Horák vás provedou industriálními prostory, ve kterých byste ještě před pár lety současné výtvarné umění určitě nehledali. (Česká televize)

Recenzie používateľa Chudobka k tomuto seriálu (4)

Industrial (2024) (E01)

Kunsthalle v Praze na Malé Straně, Centrum současného umění DOX v Praze Holešovicích a galerie 8smička v Humpolci. Nejblíž mám Humpolec -Toyen bych ráda viděla. Příjemní průvodci. ()

Rodné domy, památníky (2024) (E04)

První tři díly jsem nestihla, mám co dohánět. Sudkův ateliér (už mám v Praze vytipovaných pár míst, která bych ráda navštívila), dům sester Válových - netušila jsem, že je v Kladně. Příjemní průvodci. ()

Obchodní domy (2024) (E05)

Velmi si vážím Ondřeje Horáka za jeho propagaci českého výtvarného umění. (A navíc je na něj ještě moc pěkný pohled.) Ester Geislerová je v průvodcovské dvojici takový milý odlehčující prvek. V této epizodě mě zaujala zejména ostravská galerie současného umění Plato. ()

Na okraji (2024) (E06)

Lidická galerie a Sam83 v České Bříze mě zaujaly, galerie v Krásné Lípě mě okouzlila. Nerada se loučím s tímto dokumentárním seriálem. Získala jsem tipy k návštěvě několika míst, která určitě musím vidět.. Děkuji tvůrcům za tento skvělý dokument. ()