Ku-klux-klan: Společenství teroru

(TV film)
  • Francúzsko Ku Klux Klan : société secrète de la terreur (viac)
Francúzsko, 2022, 52 min (Alternatívna 70 min)

Nejznámější a nejstarší teroristická skupina na území Spojených států důrazně a hlasitě prosazuje nadřazenost bílé rasy. Toto tajné společenstvo se stalo symbolem rasismu, nenávisti, teroru a násilí... Ku–klux–klan rozsévá hrůzu a teror po celém území Spojených států už sto padesát let, k prosazení svých idejí neváhá používat všechny myslitelné formy násilí. Kromě toho jde i o tajné bratrstvo, jež proslulo díky snadno rozeznatelné symbolice, záhadným titulům a celé řadě zvláštních rituálů. Odborníci nám vysvětlí vše, co se pojí s tajnými znameními, rituály a se symboly Ku–klux–klanu, počínaje obřady se zapálenými kříži až po proslulá roucha se špičatými kápěmi. Bývalí prokurátor a agent FBI, nám popíší, jakým způsobem se tato organizace stala nejvýznamnější teroristickou strukturou v Americe. A na základě exkluzivního svědectví bývalého člena se pokusíme pochopit, jak vypadá Ku–klux–klan dnes a jaké cíle si klade. Klan vznikl už v devatenáctém století po skončení války Severu proti Jihu, několikrát zanikl a znovu se obrodil, naposledy po zvolení prvního amerického prezidenta černé pleti Baracka Obamy. Je to nejstarší rasistická a zločinecká organizace ve Spojených státech. (Česká televize)

ChickenPate odpad!

Odporně neobjektivní "dokument", ve kterém jsou informace vykládány tak, jak si autor přál, podle svého smýšlení. Mnoho věcí z dokumentu lze rozporovat a objektivně označit za účelovou lež. ()