Romantická jezera Itálie

(TV film)
  • Francúzsko Italie, les Lacs romantiques (viac)
všetky plagáty
Francúzsko, 2022, 52 min

Sever Apeninského ostrova nabízí rozmanitou krajinu zahrnující vysoké hory, subtropickou vegetaci i malebná města na březích krásných jezer... Kdo jednou navštíví severoitalská jezera, zcela propadne jejich kouzlu. Mnohé okouzlí Lago Maggiore a mýtické Lago di Como, jezera ležící severně od Milána, která fascinují svou krásou a noblesou. Jiní upřednostní čarovné prostředí Gardského jezera u Verony nebo jezera Iseo v blízkosti Bergama. Každé jezero má svou jedinečnou historii, bohaté a stále živé tradice a uchovalo si svou jedinečnou atmosféru. Tamní příroda, malebná městečka a životní styl bezezbytku naplňují pojem „dolce vita“. (Česká televize)

sportovec

Neuškodí uvědomit si krásy Evropy a to i té nejstarší. Itálie nikdy nebyl prázdný pojem; dlouhá staletí se také Evropa dělila na Itálii a Záalpí. Hledá-li kdo konzervativní hodnoty a ideály, zde je jimi přímo bičován. Právě tady jsou také kořeny dneška. ()

Marze

Dokument seriálu Vůně cizích krajů na České televizi, kde je v archivu si plyne příjemně dovolenkově a je zalitý sluncem. Nechybí zmínka o globálním oteplování, které může z jezera vyhnat rybáře. "Mladí lidé se chtějí bavit, pracovat se jim moc nechce" říká rybář. Na práci se přece dováží přes Středozemní moře za peníze EU afričané. Přitom v mnoha biblických proroctvích je, že "antikrist" bude z Blízkého východu" a bude vládnout z Říma. ()

subic

No to je něco pro mě, 4 severoitalská jezera mezi kopci, krásná architektura ze 17., 18. a 19. století, romantika a skvělá gastronomie. ()