Nerez & Lucia a Neřež trio

(koncert)
všetky plagáty
Hudobný
Česko, 2023, 83 min

Skupina Nerez je dnes v českém folku a obecně v popmusic skutečnou legendou. A to od formace se skvělou Zuzanou Navarovou, přes spolupráci s M. Rottrovou až po současné působení s Lucií Šoralovou. Vždy šlo o inteligentní, nápaditou hudbu, plnou vystavěných melodií, chytrých harmonií, dokonalých aranží a textů... Na koncertě samozřejmě zazněly ty nejlepší písně Zdeňka Vřešťála a Víta Sázavského – od "Tisíc dnů mezi námi", přes písně z dob spolupráce s Marií Rottrovou až po album "CELA" s Lucii Šoralovou. Skupina Nerez & Lucia se zpěvačkou Luciou Šoralovou je současným pokračováním Nerez a vydala u společnosti Warner Music již dvě řadové desky. Pokračuje v odkazu původní skupiny a její program se skládá z nových písní, ale v repertoáru figurují i písně "Kočky", "Do posledního dechu", "Tisíc dnů mezi námi", "Javor", "Za poledne", "Černá voda", "Já s tebou žít nebudu" a další hity od Zuzany Navarové a Zdeňka Vřešťála. Neřež trio má v repertoáru naopak nové písně z doposud 8 vydaných řadových desek, ale i skladby, které Zdeněk Vřešťál napsal například pro film Román pro muže nebo do seriálu Vinaři. Protagonisty koncertu budou samozřejmě Vítek Sázavský, dále pak Lucia Šoralová a Zdeněk Vřešťál. Tito sólisté tvoří pomyslný autorský a interpretační trojúhelník – podobně jako tomu bylo v původních Nerez. Doplňují je špičkoví hudebníci. Koncert byl natočen ve spolupráci se Slezskou univerzitou v Opavě, se studenty katedry oboru Multimedia. (Česká televize)

Marze

Byl jsem na nich v konci pandemie v Ústí nad Labem folkový festiválek ve venkovním amfiteátru. Překrásný koncert. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/15936316439-nerez-lucia-a-nerez-trio/ ()

Chudobka

Vítek Sázavský a Zdeněk Vřešťál jsou již folkové legendy a Lucia Šoralová je skvěle doplňuje. Ale když slyším písně, které zpívala Zuzana Navarová, cítím smutek. Zuzka je nenahraditelná. ()