Lang Lang - nejmilejší melodie

(TV film)
  • Nemecko Lang Lang: My Favourite Melodies (viac)
Hudobný / Dokumentárny
Nemecko, 2023, 52 min

Světově proslulý čínský pianista hraje a hovoří o svých hudebních láskách, které názorně interpretuje... Jeden ze světově nejúspěšnějších klavíristů Lang Lang se sympaticky předvedl ve svém novém audiovizuálním projektu Nejmilejší melodie. Vystupuje v široce populárních skladbách, na nichž vyrostly generace pianistů, až po báječné melodie z Disneyho filmů, které čínský umělec interpretuje s neuvěřitelnou pianistickou bravurou. Navíc vysvětluje divákům ve stručných komentářích mezi klavírní hrou svůj pohled na různá díla a využívá též svých životopisných vzpomínek... Na romantické lodi po pařížské Seině oblažuje Lang Lang turisty během svátku svatého Valentýna jedinečným koncertem ze svého nejpopulárnějšího klasického repertoáru. Recitál obsahuje hudební autory, které důvěrně znají i amatérští pianisté. Jsou to mnohdy díla velkých skladatelů, například Beethovenova bagatela "Pro Elišku", Debussyho "Svit luny" a Bachovo "Preludium C dur" z "Dobře temperovaného klavíru"... Lang Lang nahrál rovněž některé novodobé skladby známé z filmů a televize, jako jsou: "Améliin valčík" Yanna Tiersena ale i další oblíbené melodie. Pianista říká: „Chci s sebou vzít každého milovníka hudby na pouť provázenou svými zamilovanými klavírními skladbami“, a dodává: „Když jsem byl ještě dítě, podnítily kreslené filmy moji představivost a přenesly mne do jiného světa. Hudba byla velkou částí této zkušenosti a vedla mne k mé celoživotní lásce, jíž se stala klasická hudba. Disneyho písničky obsahují tolik různých hudebních stylů, v nichž každý si nalezne to své. Doufám, že lidi všech věkových kategorií se budou radovat z této nahrávky a zakusí opět radost, kterou pocítili při prvním sledování Disneyho filmů". (Česká televize)

Chudobka

Absolutní krása! Nejen nádherná hudba (od klasické hudby až po filmové melodie, např. z Disneyho filmů nebo Amélie z Montmartru), ale i zanícené vyprávění skvělého a sympatického pianisty o jeho hudebních láskách.. ()

Marze

Radost, vášeň a vřelost. Na klavír jsem se učil sedm let a hrál i toho Bacha či Debussiho, ale tento chlápek je mnohem více talentovaný. Nevěděl jsem, že Puccini v jedné své opeře použil slavnou čínskou píseň. V Paříží jsem byl jednou pět dní přes Silvestra, ale na Eifelovku jsem se nešel podívat ani jednou, natož pak večer romanticky osvětlenou se zamilovanými páry. Ke shlédnutí do konce vysílacích práv zde https://www.ceskatelevize.cz/porady/15880769672-lang-lang-nejmilejsi-melodie/ ()