Tři teenageři chtějí na strašidelném hradě v Anglii zjistit, jestli povídačky o něm nelžou. A v noci tam narazí na bezhlavého ducha uvízlého mezi světy živých a mrtvých. (Netflix)

D.Moore

Naivní duchařská komedie, vůbec ne hororová a jen zlehka vtipná, pro mě ovšem zajímavá tím, že jde vlastně o klasický "letní" film určený teenagerům, kteří vyrážejí večer do kina za zábavou a je jim jedno, jestli je zrovna na programu úplná blbina. Když je nebude bavit film, zabaví se sami. Není problém si představit, jak to v takovém kině plném rozjívených dívek a hochů na konci padesátých let vypadalo, když se promítal právě The Headless Ghost a po přestávce jako druhá část dvojprogramu Horrors of the Black Museum, který na Netflixu zatím není, ale vypadá podobně hodnotně :) ()

Oktavianus

Zoufale nevtipný pokus o komedii (čímž varuju všechny jako já, kdo si tuhle hloupost pustí v domnění, že jde o horor). Hororové prvky tu jsou asi dva, přičemž jsou zobrazeny naprosto dětinsky. Jak jinak by taky mohl dopadnout film, v němž jde o to, že trojice mladých lidí se na opuštěném hradě rozhodne pomoci nešťastnému duchovi? Přesně tak, jak čekáte. Jeden z mála plusů, který se k tomuto filmu váže, je snad to, že zde nedochází k trapnému komediálnímu pitvoření a trapným výstupům. A jediné opravdu hezké, co lze vyzdvihnout, je vystoupení tanečnice (pohříchu nijak nesouvisející s dějem). Nikdy více. ()