Tělo v mé hlavě

• angličtina The Body in My Head
všetky plagáty

Aktéři a aktérky tohoto dokumentu už od raného věku slýchávali*y nadávky nejrůznějšího typu. Na základě výzvy České televize se teď scházejí v televizním studiu. Terapeutický bezpečný prostor jim dodává odvahu sdílet své emoce a zkušenosti spojené s body shamingem. Na chvíli nemají pocit, že musejí něco skrývat, někomu se zavděčit, nějak vypadat. Otevřeně mluví o nepřijetí, šikaně, posedlosti jídlem a váhou, jizvách na těle i na duši. Druzí jejich identitu dlouhodobě redukovali na několik zraňujících výrazů. Vyprávění se pro protagonisty*ky stává prostředkem, jak těmto slovům dodat kontext a oslabit jejich moc. (Jeden svět)

TomasKotlant

Záměr, psychologický efekt a způsob natočení projektu víceméně super, ale jako samostatný film to stěží utáhne v plné parádě těch 72 minut. A poněkud mi chyběla informace, kolik času uběhlo mezi setkáním na jevišti a dotáčkami. :: 70 % :: kino Atlas, Jeden Svět. ()

johny89

V podstatě toto natáčení může být forma terapie pro zúčastněné. Je zajímavé vidět jak lidé trpí často jen kvůli tomu, že si vybudovali podivné představy o sobě nebo jim okolí říkalo věci co by nemělo. Přišlo mi to zajímavé. ()

Na jaké filmy láká festival Jeden svět?

Na jaké filmy láká festival Jeden svět?

13.03.2024

V Praze a dalších 47 českých městech začíná Mezinárodní filmový festival Jeden svět. Program se letos poprvé rozroste i o hrané filmy a láká celkem na 96 titulů a 10 VR projektů. Kompletní program… (viac)