Sasajaku jó ni koi o utau

• Japonsko ささやくように恋を唄う (viac)

Recenzie používateľa Katakimiku k tomuto seriálu (5)

Okujou to, Guitar to, Senpai to. (2024) (E01)

V mnohém mi to dost připomíná Yagate kimi ni naru a to nejen barvou vlasů hlavních hrdinek, ale taky zjevně o něco hlubším příběhem, který si dává za cíl zaujmout i širší publikum než jenom fanoušky yuri anime. Zápletka je dobrá, reálně a roztomile je tu ukázané všechno, co k zamilovanosti patří, chemie hlavního páru je povedená a v kombinaci s pěkným stylem kresby a příjemnou hudbou se rozhodně jedná o jedno z nadějnějších GL poslední doby. Jediný můj strach do budoucna je, aby se to nevydalo směrem Adachi a Shimamury a nebylo to jen o té platonické lásce, ze které nic většího nevzejde (ale vzhledem k tomu, co jsme viděli, si to nemyslím). Jinak zatím moc fajn 7.4/10 ()

Suki, Date, Soshite... (2024) (E02)

Vůbec jsem nečekala, že se děj bude posouvat tak rychle a přitom nebude působit uspěchaně. Nicméně mám najednou úplně jinou obavu než minule - je dost možné, že Himari bude zbytek dílů pátrat po významu lásky, jako tomu bylo u Yagate kimi ni naru a to může dost zabít tempo příběhu. Ale pokud si seriál nadále zachová příjemnou a roztomilou atmosféru, budu asi ochotná něco takového i odpustit, záleží na provedení. 7.6/10 ()

Kokuhaku to, Tomadoi to. (2024) (E03)

Co je to láska? Otázka, na kterou se v dnešní epizodě Himari snažila získat odpověď. V hledání významu lásky se autoři romantických mang často přímo vyžívají a dovedou tím bez potíží zabrat většinu epizod. Už jsem si zvykla, že věci okolo sexuální orientace Japonci neřeší v mangách skoro vůbec a ani zde to není výjimkou. Což mě mrzí, protože se k tomu příběh nabízí a sledovat sáhodlouhé patlání se v pocitech, není zrovna něco, co bych potřebovala sledovat celých 20 minut (a ještě k tomu se vlastně pomalu nic neposunulo). 7/10 ()

Shinten to, Aseri to, Shizuka na Ketsui. (2024) (E04)

Tentokrát jsme měli možnost sledovat hlavní hrdinky odděleně a získat představu o jejich zájmech. Zároveň se představilo pár zjevně důležitých vedlejších postav. Konec je bohužel zbytečně předvídatelný a nemám z případných milostných úhelníků vůbec dobrý pocit. 7/10 ()

Kaerimichi, Deai to, Yakusoku. (2024) (E05)

K mému překvapení to nakonec na žádné drama s milostným trojúhelníkem nevypadá, opět jsme se dočkali hlavně roztomilých scének, nicméně Himariino vyznání se stále zbytečně oddaluje. 6.9/10 ()