Yuu si vždy myslela, že je velmi romanticky založená dívka, a tak milovala romance v dívčích novelách i románech a snila o tom velkém okamžiku, kdy jí nějaký milý chlapec vyzná své city a ona prožije ten úžasný naplňující pocit, kdy vaše srdce buší jako o závod, ruce se potí a vše je tak krásné - zkrátka kdy prožije ono mocné kouzlo jménem první láska. Když však nadešel ten velký den a její dlouholetý kamarád jí na konci základní školy vyznal lásku, tak dívka necítila vůbec nic. Zklamaná a ztracená ve svých pocitech si dívka vzala čas na rozmyšlenou a v tomto zmateném rozpoložení nastoupila na střední školu. Tady se Yuu velice brzy setkává s Nanami, o rok starší a velmi krásnou dívkou, které velmi často vyznávají lásku ostatní studenti, ale ona je pokaždé dokáže s grácií odmítnout. Díky tomu Yuu usoudí, že by jí mohla Nanami pomoct s její krizí, poradit jak zdvořile odmítnout svého bývalého spolužáka a třeba se stát i dobrou kamarádkou, která má podobné problémy s láskou. Některé plány se sice vydaří, jak si Yuu přála, a tak může dívka například konečně uzavřít svou nenaplněnou první romanci, ovšem některé věci se vyvinou naprosto nečekaně. V jednu chvíli, když je Yuu s Nanami o samotě, dojde totiž k velmi nečekanému vyznání! Bude tohle začátek té pravé a nefalšované lásky, nebo jen další romantické zklamání? (Jeoffrey)

dudo24

Dosť sa mi to páčilo. Moje prvé „čisté“ yuri/shoujo-ai. Dej sleduje najmä vzťah dvoch hlavných postáv Yuu a Touko. Nie je tam ale dôraz na romantiku. Tento vzťah slúži skôr ako katalyzátor pre obe postavy na nájdenie ich pravého ja a ich cesty spoločenským životom. Áno, sú tam romantické scény, ale mentálne nasadenie Yuu sa väčšinou postará o to aby romantika išla stranou a sústredenie sa presunulo na životné otázky a dilemy. Vedľajšie postavy so svojimi problémami podobného druhu veľmi dobre obohacovali celé dianie. Ukončenie sa mi páčilo, nemám voči tomu výhrady, ale nech už je tu ďalšia séria. Tento rok v novembri končí manga, tak sa snáď dočkáme pokračovania už budúci rok. edit (28.1.2020): Neviem či to je alebo bolo mojím životným obdobím alebo druhým pozretím, ale páčilo sa mi to ešte viac ako na prvý krát. Príjemné pohodové prostredie, hĺbka postáv a interné monológy s prevládajúcim chaosom a neistotou. Neskutočne krásny vizuál, ale taktiež práca s vizuálnymi prvkami a kamerou na zintenzívnenie aktuálnych emócií a atmosféry. Naozaj skvelé. Musím zvýšiť hodnotenie na plný počet. ()

geekercz

Kdybych byl hodnotil anime v kontextu porovnání s mangou, dal bych 3 hvězdy. Pokud si ale toto odpustím a budu uvažovat o anime jako separátní tvorbě, považuji toto shoujo-ai za zdařilé. Také jsem si všiml, že v hudebním projevu je jedna krátká pasáž podobná hudební pasáži z filmu Kontakt. Pokud bych měl pak vybrat subjektivně postavu, kterou jsem si z mangy oblíbil, byla by to Sayaku v anime pak Nanami. ()

cesmine

Bloom into you je docela ucházející shoujo ai. Je tam sice převážně ze začátku troška nátlaku ze strany Touko vůči Yuu, který podle mě ok prostě nikdy nebude, jenomže to, co je pro mě složitá morální otázka, je (a nejspíš vždy bude) pro japonské tvůrce tohoto krásného žánru naprosto basic námět, který předkládají s tak ledovou samozřejmostí, jakoby byl úplně jednoduchý a nic divného nebo toxického na něm nebylo. Další věc, která mi moc nehraje je, že stejně absurdně jako třeba v Adachi to Shimamura, se na scéně v vyskytuje nepřirozeně moc lesbických postav. Moc nechápu z jakého důvodu. Postavy mě ale dost bavily, hlavně Yuu, protože její strasti s vlastní sexualitou a vnímáním romantiky, mi přišly uvěřitelné a svým způsobem i velmi blízké. Teprve druhá polovina ovšem předčila má očekávání, když se konečně začala věnovat víc i nitru Touko a začala řešit otázky týkající se vlastní identity a autentické seberealizace. Opět jsou sice dost zjednodušené a jejich řešení není dotažené tak, jak bych si představovala, ale přesto tím příběh pozvedli a dívčí lásku odsunuli na okraj a nechali ji tam jen jako pozlátko pro přilákání zvědavých diváků, což mě nějak neotravovalo, protože to bylo podáno relativně citlivě a nepříliš vlezle. Přesto … závěr prostě nakonec nebyl tak silný, jak jsem dle pečlivě budovaného potenciálu čekala (hádám, že je tam, za mě docela zbytečně ponechaný, prostor pro pokračování) a hudba mi byla lehce protivná, proto zůstávám jen u průměrného hodnocení. ()

Jeoffrey

Jak píše Starletka, v podstatě skoro čistokrevné shoujo-ai, tak jak má vypadat. Takže normální postupně se rozvíjející vztah a romantika s důrazem na city obou postav, jen s tím rozdílem, že je to o dvou dívkách. A ta romantika je velmi dobře zpracovaná, postavy mají určitou hloubku a vše se velmi přirozeně rozvíjí. Líbí se mi jak si hrají s psychologií obou dívek, jak se postupně mění (především Yuu) a i problémy, které obě dívky mají a postupně řeší. S tím, že prostředí školní rady a celá zápletka s přípravou na hru, může postupem času (a tím jak moc se tomu autoři věnují) nudit také dokážu souhlasit. Ale Nanami mi nevadila a Sayaku za nejlepší postavu nepovažuji (pro mě je nejlepší postava Yuu a z vedlejších mě hodně zaujal Seiji). Za mě slušných 7,5/10 ()

TheRay97

Občas je potřeba si nějak odpočinout a pustit si klidné anime. Bloom Into You jedno z takových anime je a sledování příběhu ze školního prostředí dokáže člověka odpoutat od reality. Japonci mají svou vlastní cestu, jak lásku a vztah promítnout do svých kreslených seriálů. Zatím nikdy nezklamali a doufám, že nikdy nezklamou. ()