Cool Air

všetky plagáty

Chudý scenárista sci-fi a hororů Charlie Baxter (Morgan Weisser) se ubytuje kdesi v zapadlém penzionu v horách nad Malibu. Když se dozví o tajemné doktorce, která bydlí nad ním a provádí podivné experimenty, o historii paní domácí a její autistické dcery a o dalších zvláštních hostech, rozhodne se využít tuto inspiraci k napsání scénáře. Kvůli tvrdé práci ale dostane infarkt a je zachráněn právě tajemnou doktorkou, která mu následně odhalí svá tajemství. (Pan.Antonin)

Dellamorte

Pri filmovom spracovaní poviedok od H.P.L.som mimoriadne nekompromisná a táto neatmosferická ,žalostná pseudo ˇuvaha" na Mi dotrhala tvár. Zo spracovania tejto poviedky sa Mi dvíhal žalúdok až medzi oči. Jeden z mála filmov, ktorá Ma vytoćili a ktorý dáva šancu podoným podfilmárom na šitoidné spracovanie takejto látky látky, ktorá sa ich netýka ani okrajovo. Kým Howarda nevezme pod palec zručný remeselník , bude to sračka vo väčšej, či menšej forme a ak vezmem do úvahy , že je ich pramálo tak dostávam depku.Nedajú sa totiž pomaly pozerať ani tie v menej ohyzdnej forme. A Albert bol pako, odkedy zistil, že existuje kamera. Pyun / Lovecraft - už toto znie invalidne. ()

vegetol.mp

Totálně no budget horor o pár hercích, natočený na digitál, kde hlavní roli hraje syn Norberta Weissera Morgan. Občas to má slušnou atmosféru a oceňuju i to, že šel Pyun nezávislou cestou. Bohužel je to tak trochu nuda. ()

Koly

Přestože se Albert Pyun snažil, až se z něho kouřilo, výsledek je prostě průměrný. Důvod? Lovecraftova povídka Cool Air je jedna z těch horších, které vzešly z mistrova pera, takže ani sebelíp Pyunem vystavená atmosféra nemohla tento film v mých očích spasit. Výsledek je tak stejný jako například u adaptace THE MUSIC OF ERICH ZANN. Fanouškům Lovecrafta ale COOL AIR doporučuju. Přestože nejsem z výsledku unesený, jde o jednu z těch kvalitnějších Lovecraftových adaptací. ()

TERRORDROME odpad!

Vlastne prvý Pyunov vstup na pole čistého hororu a hneď pokus o Lovecrafta. Je jedno že poviedka Cool Air sama o sebe nie je žiadny zázrak, lebo táto "adaptácia" je sotva film, skôr predčítaný text doplnený figurantmi ( zámerne nepíšem hercami, lebo to by niekto z nich musel hrať ). Keďže rozpočet bol niečo medzi 5 až 10 dolármi, atmosféru sa to snaží budovať pomocou hrdinovho vnútorného monológu popisujúceho jeho myšlienky a pocity, čo sa mu samozrejme vôbec nedarí, pretože v obraze sa deje úplný prd. Predovšetkým druhá polovica ( celé to má bez záverečných titulkov 70 min ) je natočená štýlom že dve postavy sedia/ležia v miestnosti, prakticky bez pohybu a "rozprávajú sa". Je to v úvodzovkách, pretože oni otvárajú ústa, ale počuť len hrdinov voiceover ktorý nám referuje o čom postavy práve hovoria. Tiež vám to príde ako úplná kokotina? Asi dva-tri razy dôjde na "akciu", čo je opäť v úvodzovkách, lebo ide o to že napr. ženská vojde na schody, zapotáca sa a druhá žena ju podoprie, pričom je to neskutočne dramaticky spomalené takmer až na bullet time úroveň, prípadne ešte doplnené blikaním aby bolo jasné že ide o brutálny nervák. No nesmejte sa, Pyun v novom tisícročí stále dokáže podliezť latku ktorú už predtým zakopal hlboko do zeme. Ak som pri Omega Doom písal že je to úplné dno, tak tu je to dno už prerazené a za ním je nekonečná bezodná priepasť, čím sa tento film paradoxne predsa len nejako približuje Lovecraftovým víziám. ()

Pan.Antonin

Lovecraftův Chladný vzduch se pokusil zfilmovat také jeden z nejkritizovanějších režisérů tady Albert Pyun (v současnosti tady má 12 snímků v černých číslech, včetně tohoto). No musím říct, že minimálně tady zaslouženě, protože ač tenhle film začal nadějně, postupem času začal sklouzávat k nudě. Je to hrozně natočené, napsané, zahrané, ozvučené, vypadá to hodně lacině a postrádá to napětí a spád. Nedoporučuju. ()