Stezka Českem

Česko, 2024, 4 h 27 min (Minutáž: 26–27 min)

Scenár:

Ivana Lokajová

Miroslav Vladyka (sprievodca)

Mirek Vladyka v desetidílném cyklu cestopisných dokumentů o nové subkultuře „stezkařů“, osobní svobodě, krajině, historii, lidech, setkávání, poznávání a sebepoznání během putování, představí severní trasu unikátní Stezky Českem. (Česká televize)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (10)

Z Krásné na Klínovec (2024) (E01)

Mirek Vladyka mi absolutně nepřekáží ve výledu na nádhernou českou krajinu. Děkuji za skvělou inspiraci. Tuhle stezku si rozhodně nenechám ujít. Vyhovuje mi krátká stopáž. Dokument je vhodně prokládán zajímavostmi. Úplně božsky u toho člověk vypne a dostane se do pohody. [80 %] ()

Krušné hory (2024) (E02)

Další nádherný kousek Česka, o kterém jsem neměl ani tušení. Zaujala mě i zmínka o aplikaci, kterou si určitě stáhnu, ať mohu svými výlety pomáhat mrzákům. Těším se, až se tam mrknu. [80 %] ()

České Švýcarsko a Lužické hory (2024) (E03)

Zajímalo by mě kolik km denně Mirek svým tempem ujde. Předpokládal bych, že to bude něco kolem 20 km. Idiota, který má tento požár na svědomí by měli upálit na hranici. Pohled na ohořelé a vykácené lesy bolí. I ve spustošené krajině však Mirek našel místa, která za návštěvu rozhodně stojí. [80 %] ()

Jizerské hory a Krkonoše (2024) (E04)

Již od pohledu extrémně náročná etapa, kde se pouze stoupá nebo klesá. Nádherná příroda na každém kroku však za cestu stojí. Mirek mě baví. Každý krok je napěchován zajímavostmi o daném místě. Neskutečně relaxační záležitost, která vás hodí do pohody. Obdiv ke všem těm správcům lesních barů či lesních ubytování. [80 %] ()

Adršpach a Broumovsko (2024) (E05)

Co napsat a neopakovat se? Mám pocit, že jsem dosud nechválil skvěle zvolenou hudbu, která činí tyto toulky českem ještě příjemnějšími. Znovu působivá pestrá krajina, krásné povídání Mirka Vkadyky a hromada sympatických lidí na cestách. Člověk má problém se při sledování tohoto putování rozhodnout, kde má vlastně začít. [80 %] ()

Orlické hory (2024) (E06)

Tato epizoda vybočovala ze standardní chůze projížďkou s vozíčkáři, kteří brázdili hory jako jezdci Formule 1. Znovu skvěle padnoucí hudba a příjemně relaxační atmosféra. Tento dokument si člověk musí šetřit. [80 %] ()

Z Králíků do Bílé Vody (2024) (E07)

Další překrásné destinace, které Vladyka prozkoumal rozhodně plánujeme projít na vlastní kůži. Konečně jsme viděli i trošku jiné počasí. Cesta mlhou byla zajímvá, akorát nebylo nic vidět, jak říká Mirek v úvodu každého dílu. Hudba znovu skvělá a vůbec bych se nezlobil, kdyby někdo dal k dispozici soundtrack ke stažení. [80 %] ()

Jeseníky (2024) (E08)

Zřejmě vůbec poprvé jsem zaznamenal malinkatý pokles kvality způsobený zřejmě nepřízní počasí. Tentokrát si divák přeci jen nádherných záběrů tolik neužije. Navíc Praděd je jedno z mála míst v rámci tohoto dokumentu, kde se mohu pochlubit, že jsem byl. I z Mirka jsem měl pocit, že během této etapy nesrší zrovna nadšením. Začínám se obávat blížícího se konce. [75 %] ()

Podbeskydí (2024) (E09)

Nevím, zda to bylo pouze vlivem výrazně lepšího počasí, ale tato epizoda byla ve srovnání s tou předchozí prostě skvělá. Příroda byla vidět a byla krásná. Zároveň byla trošku jiná, než hory z předchozích dílů. Vítaná a velice příjemná změna. [80 %] ()

Beskydy (2024) (E10)

Něco končí a něco začíná. Jsem rád, že je Mirek teprve v polovině a dle zákulisních informací už nějaký ten měsíc probíhá natáčení jižní části stezky. Velmi příjemné zakončení poloviny cesty. Kromě toho, že je stezka Českem ta nejlepší relaxační záležitost na večery, tak mi vnukla i 2 dokonalé podnikatelské plány, které zrealizuji až se Fialova drahota vyšplhá do kosmických výšin. Jedním z plánů je přelepování QR kódů v lesních barech za vlastní a tím druhým je zřízení neziskovky, kam si budu následně posílat peníze z kroků započtených aplikací ČEZu. Nejlepší na tom je, že se dá realizovat oba plány současně a udělat si tak z turistiky úspěšné živobytí. [80 %] ()