V říši manty obrovské

• USA Alien Contact (viac)
USA / Rakúsko / Nemecko, 2023, 51 min

Réžia:

Rick Rosenthal

Je možné, že se v mimozemsky vypadajícím těle manty obrovské ukrývá také mnohem větší inteligence, než jsme si dosud mysleli? Zdá se, že manty obrovské dokážou rozeznat jednotlivé potápěče a naučily se využívat jejich vzduchové bubliny k tomu, aby si namasírovaly části těl. Když se zamotají do rybářských sítí, přiblíží se k člověku, aby jim pomohl. A dokonce se poznají v zrcadle. Co to všechno znamená? Že by manty obrovské mohly být nejchytřejšími živočichy pod mořskou hladinou. Připojte se k oceněnému mořskému biologovi Ricku Rosenthalovi a jeho vědeckému týmu. Sledujte vzrušující, dobrodružnou výpravu za poznáním a snahu rozluštit, co se rejnokům honí hlavou. Je možné, že se tato mimozemsky vyhlížející zvířata pokoušejí navázat s námi kontakt? Mnohé tomu nasvědčuje. (TV Prima)

Marze

Manta měla nejdříve evolučně pohodu a držela se u mořského dna. Pak se ale specializovala na filtrování planktonu a byla  odsouzena k věčnému pohybu. Za měsíčku ji možno spatřit u hladiny jak celou noc tančí a dělá dělá lopingy. ()