Hříchy pátera Uzla

(festivalový názov)
  • USA Guru, the Mad Monk

Dokonce i Ed Wood by se styděl, kdyby byl podepsaný pod zhůvěřilým filmařským potratem, jenž v originále nese titul Guru, the Mad Monk. Ansámbl ochotníků v čele s dvojníkem Mirka Donutila zde křečovitým přehráváním marně vnáší stopy života do zoufalého scénáře o zlotřilém knězovi, který se vyžívá v mordování, paktuje se s upírskou bábou kořenářkou a hojně trestá svého jednookého hrbáče. Hlavně ovšem stojí v cestě ke šťastné lásce prostopášné dívky obviněné ze zabití novorozeněte a naivního popravčího holomka. Exploatačně překombinovaná vyprávěnka nabírá brechtovské rozměry evokující Dogville Larse von Triera, neboť filmařský samorost Andy Milligan svou středověkou vizi bezostyšně inscenoval ve viditelně moderním prostředí. Takže v interiérech můžeme vidět elektrické zásuvky, zatímco exteriéry nezapřou nádech sedmdesátkového New Yorku. Celý nuzný rozpočet namísto výpravy padl na podomácku spíchnutou garderóbu ústředního antihrdiny, který střídá ornáty častěji než Leoš Mareš kabáty. (Festival otrlého diváka)

strougy

Chvíli jsem uvažoval, jak bych tenhle paskvil nejvýstižněji okomentoval, ale on už to jeden mně neznámý uživatel ze SM udělal dokonale: "Another ungodly awful Andy Milligan movie, featuring the titular "mad monk," a hunchback named Igor and a blood-crazed mistress. This movie alters the fabric of time: It's only 56 minutes long, but it seems like weeks." ()

RUSSELL odpad!

Přesně ten typ braku, který by měl zůstat hnít v propadlišti filmových dějin, jelikož znovuobjevení si ani za mák nezaslouží. Když zážitek z filmu nezachrání ani dabing týmu Festivalu otrlého diváka, tak to už je co říct. Troufnu si tvrdit, že za normálních okolností by se tahle úmorně nudná břečka nedostala ani do filmového hovnocucu. ()

Othello

Daniela Kolářová, Vratislav Minář, Pepek Dvořák v roli hrbatého zvoníka... ten cast je neuvěřitelnej, takhle daleko to nedotáhl ani Lloyd Simandl. ()

Vaklaf odpad!

Něco tak strašnýho jsem dlouho neviděl. Dokonce ani otrlej rychlodabing to nezachránil. Nicméně bez něj bych se u toho asi podřezal, takhle jsem jenom omdlel (no dobře, usnul). ()

Leb_Halabala odpad!

Tudle píčovinu nezachránil ani rychlodabing od Aera. Jak napsal kolega Strougy. Film má sice hodinu, ale samotný sledování zabere tak 3 roky. Definice kokotiny. Ladislave, Ladislave plave hovno po Vltavě ()