Dvojitý rekord

Česko, 2023, 56 min

Réžia:

Petr Nikolaev

Jiří Pruša

Od té doby, co si Jiří Pruša pořídil ultralehké letadlo Shark, usiluje o rekord v letu na dálku. Se svou pasažérkou, Eliškou Kudějovou, se pokusí překonat vzdálenost 2000 km a překonat tím dosavadní rekord... V neděli 7. května 2023 se jedné z nejmladších českých pilotek Elišce Kudějové a letci Jiřímu Prušovi podařilo překonat světový rekord v letu bez mezipřistání letadlem do maximální váhy 600 kg. Uletěli celkem 1914 kilometrů a trasa zahrnovala Česko, Německo, Polsko, Slovensko a opět Česko. O jejich letu natočil scenárista a režisér Petr Nikolaev dokument (díky podpoře v rámci crowdfundingové kampaně). Eliška během cesty Jirkovi kladla otázky k jeho nevšedním leteckým zkušenostem a prožitkům z celého světa. Jirka se zase Elišky ptal na její začátky v létání i na to, jaké má životní sny a plány. Režisér dokumentu Petr Nikolaev stojí za dokumentárními filmy Anabáze nebo Karibik z nebe. Režíroval také válečné drama Lidice. Snažil se vytvořit mezigenerační i mezigenderový dokument o atraktivitě a kráse létání, včetně úžasných záběrů nejhezčích míst světa z ptačí perspektivy. Záběry pochází z předchozích leteckých expedic Jiřího Pruši do atraktivních míst všech kontinentů. (TV Prima)

710.cz

Přiznám se, že jsem to měl zapnuté proto, že mi kleknul ovladač a než jsem našel nové baterie, chvilku to trvalo. Musím říct, že pořad postavený na GoPro v kabině éra s neměnným obrazem a na neustálém žvanění hlavního protagonisty je ideálním prostředkem pro tejrání vašeho případného vězně ve studni. Pokud někoho nemáte rádi a umíte-li někoho na pevno svázat před televizi někde v temném sklepě; tohle je váš pořad! ()