Alicia

Krátkometrážny
Španielsko, 1994, 8 min

Peytl

Chachááá, takže do Španělska na dovču pouze takhle, čímž nepřímo doporučuji tvůrcům, aby využili i mužského potenciálu. Věčná škoda nevložit do snímku interleguánský pohled na věc, skrzeva kontrastní optiku a jasně danou rozpolcenost obou hadic, tím se dokonale znázorní diference současného pokřiveného světa. ()

Seabeast

První kousek ve filmografii od Jaume Balagueró, který má na svědomí kultovní a velmi vydařené found footage horory REC a REC 2. Alicia je experimentální kraťas s těžkotonážní atmosférou, která mi trochu evokovala Lynchovu Mazací hlavu svoji industriálností, nechutností a bizarností. ()

papaguy

Aby tohle člověk pochopil, musel by asi žít ve Španělsku. Perverze katolického pojetí některých druhů hříchů (opakuji: některých) asi někomu vyhovuje. Když se to zfilmuje, je z toho bizardporno. Když se to zfilmuje umělecky, jsou z toho psychicky zdraví diváci bezradní, protože se jim chce zatleskat i duševně zvracet současně. Čím si nejsem u tohoto kraťasu jist, jak je na tom s psychickým zdravím režisér - jestli to je osvěta, nebo agitka. ()

Zyne odpad!

samoúčelná krátká přehlídka autorových úchylných vizí, kterou nezachrání ani rádoby šokující rádoby pointa zaměřená na křesťanství... tyto "díla" nejsou ani uměním, ani příběhem se skutečným dějem a je škoda na ně plýtvat filmovým materiálem...jen štěstí, že se Jaume z těchto svých haluzí včas probral a jeho pozdější tvorba už má určité kvality... ()