Opice a další primáti - naši nejbližší příbuzní

(TV film)
  • Španielsko Más que monos. Unos parientes muy cercanos (viac)

Humorné zachycení světa opic a okolní živé přírody... Panuje obecné přesvědčení, že člověk se od ostatních primátů výrazně odlišuje. Ve skutečnosti jsme si mnohem podobnější, než si většina z nás myslí. Přírodopisný a zábavný dokumentární film vás zve na cestu po celém světě, během níž se zaměří na společné znaky a vlastnosti, které s opicemi a lidoopy sdílíme. Stejně jako my také naši v přírodě žijící příbuzní tvrdě pracují a rádi lenoší. Starají se o druhé nebo nechávají o sebe pečovat. Bojují proti sobě, ale také se mají rádi. Vyučují, sami se učí a sdílejí své znalosti. Někdy trpí, ale umějí se také radovat ze života. (Česká televize)

Marze

Tragikomické jsou nosy samců. Čím delší noc, tím se více líbí samičkám, takže nosy se evolučně stále prodlužovaly do obludných rozměrů. Tomu odpovídá i náš lidský druh, kde nedávný genetický výzkum zjistil, že během naší historie se rozmnožilo jen 40% mužů , ale 80% žen. Jsou to ženy, kteří modelují vzezření mužů. Ke shlédnutí na   http://www.ceskatelevize.cz/porady/14927979829-opice-a-dalsi-primati-nasi-nejblizsi-pribuzni/ ()