Parta oblíbených studentů si ztropila krutý žertík na účet chudáka šprta, jenže to celé skončilo hroznou nehodou - ten nešťastník málem uhořel při práci v chemické laboratoři. Několik let poté si ta samá partička hodlá dát sraz v prostorách své bývalé školy, ale nikdo z nich ani netuší, že se tam na ně vrhne vraždící maniak v masce klauna! (ČSFD.cz)

Slasher

Tak jeden slabý, zastaralý slasher se šášulou zabijákem. Šikana skončila tragédií a po letech konečně dojde na pomstu... Takže ta nejohranější zápletka, což by nevadilo, kdyby to celý stálo za něco. Tupost obětí překračuje všech tolerancehodných mezí, navíc jsou to samí kreténi. Šašek si potřebný respekt nezíská, pořád je to spíš ten blbec pod maskou. Blbý konec tomu všemu nasazuje korunu. Prostě takhle to vypadat nemá. (screeny) ()

tron

Dosť tupý, jednoduchý a priamočiary slasher o tom, že šikana je fakt zlá vec, ale niekedy sa, našťastie, obráti voči šikanujúcim a dopraje im doslova elektrický orgazmus. Súhlasím, že na školu to bohvieako nevyzerá, napriek tomu to má istú atmosféru, je tam dosť sexu a nejaké to gore, možno poteší maska klauna. Scenár predvídateľný, pokúša sa o „niečo“ na samom konci v nemocnici, ale s otáznym (ne)úspechom. Už som videl horšie a slabšie horory, no keď príde reč na slashery, mám radšej skôr „hlavnú vetvu“ (Piatok 13, Nočná mora z Elm Street...) a nie všelijaké tieto lacné napodobeniny s nábehom na béčkarské céčko. ()

hladass

Ale jo, docela pohodový osmdesátkový slasher, se vším co k tomu patří... Slušné vraždy, příjemná hororová atmosféra sem tam lehce (ale zcela neúmyslně) odlehčena a naprosto infantilní chování většiny postav... Prostě kus na jedno shlédnutí, který nenadchne ani neurazí... A to mi tentokrát stačilo... ()

Campbell

No jak začít, Maska smrti je film od kterýho jsem naprosto nic nečekal, ale pak jsem se do něj vyloženě zažral, říkejte si co chcete. I když polovina lidí co mám v topce dává průměrné a podprůměrné hodnocení, tak já si film užil. Je to sice strašně pomalý film, na první vraždu se čeká 40 minut, ale má to takovou příjemnou atmosférukterá navíc umocňuje hudba od Manfrediniho, ale zase musím říct že tu docela dost kopíruje sám sebe z Pátku 13tého. Vraždy tu jsou poměrně dobře zvládnuté a vrah se s ničím nesral, samotnej vrahou je sice celkem srandovní ale maska mi přišla docela uspokojivá(nesnáším klauny ani kašpary), Postavy mi nepřišly nijak zajímavé ani nějak extra dobře herecky zvládnuté, navíc tu chybý pořádný kozy což je u slasheru výraznej nedostatek. Pro mě celkem dobrý horor který si v budoucnu ještě pustím. ()

eraserhead666

Svým způsobem docela úsměvný echt osmdesátkový slasher. Ono trochu trvá, než se začne něco dít, ale mordy jsou sice rychlé, ale poměrně nápadité (elektrizující vyvrcholení, koupel ve vaně). Je to rychlá a levná práce, nijak neskrývající na čem se veze (dokonce tam dvě hlavní ikony subžánru jsou přímo zmíněny), interiéry mi vůbec nepřipomínaly školu, v obsazení trčí jen Caroline Munro (ne, ž eby předváděla něco extra a ostatní se nesnažili, ale až na pár výjimek kromě ní zapomenete skoro všechny během závěrečných titulků. Kromě 80. atmosféry (a na tu já prostě slyším), skvělého titulního songu a parádní masky vraha, mě film zaujal ještě jednou věcí. Marně si snažím vybavit americký osmdesátkový horror, v němž hrála Asiatka a pokud přeci jen ano, tak, kde ji svlékli do půl pasu. Tady jo a pak přijde parádní smrt. Postavy se chovají fakt dost idiotsky, pohromadě to drží jen tak tak, závěrečný twist je snad až zbytečná snaha zaujmout, ale pořád je to koukatelný kousek, to jako jo. Když to milujete. A já jo. ()

• Caroline Munro hrála dospívající dívku, ve skutečnosti jí bylo 36 let. (Chatterer)
  • Pracovní název filmu byl "April Fool's Day". (Chatterer)