Nadine (Florence Guérin) je atraktivní modelka, která se specializuje na focení spodního prádla. Přijíždí do vily bohatého obchodníka a předsedy Evropské banky Victora Schneidera (Marino Masé), aby s ním domluvila focení nové módní kolekce v krásných interiérech jeho sídla. Victorova manželka Luciana (Martine Brochard) předpokládá, že Victor nabídku odmítne. Ten je ale uchvácen krásou modelky a aby ji udržel co nejdéle ve své společnosti, dává svolení k fotografování. Obchodník nabídne Nadine, aby se po dobu práce na kolekci stala hostem v jeho domě. Začnou spolu hrát šachovou partii a uzavřou podivnou sázku. Pokud vyhraje Victor, stane se dívka jeho milenkou. Když zvítězí Nadine, spáchá Victor sebevraždu. Ten je nucen snášet vydírání ze strany svých nepřátel z banky, kteří stojí o jeho místo a mají v držení kompromitující fotografie. Ani jeho manželka Luciana nestojí při něm a spřáhne se s jeho sekretářkou Valérií (Ann Margaret Hughes), která byla Victorovou milenkou. Partie šachu probíhá v několika dnech a s každou ztracenou šachovou figurkou dochází k sexuálnímu napětí a večernímu uvolnění v milostných hrátkách. (curil)

curil

Nevím, zda film nazvat opravdu erotickým   thrillerem, protože té erotiky je v příběhu   pomálu, možná spíše v myšlenkách hlavních   postav. Úvodní scéna znásilnění   neznásilnění ve vlaku je natočena velice   decentně a tak to pokračuje vlastně až do   konce filmu. Hlavní zápletka, tj. šachová   partie, mi připadá taky poněkud ulítlá.   Počínání manželky Luciany a milenky   sekretářky Valerie je úplně mimo a prakticky   jeho smysl je odhalen až na konci filmu. Ten je   uváděn pod různými názvy Atrakce,   Přitažlivost a hlavně Top Model. ()