Kurayukaba

Jeoffrey

Tenhle příběh ošuntělého soukromého detektiva, který je přinucen se ponořit do hodně unikátního podsvětí / podzemí v honbě za vyřešením tajemných zmizení mi docela sedl. Hlavní hrdina je sympaťák a dál mě třeba zaujala i zdejší paní průvodčí tajemného vlaku, který tu tak nějak na vlastní pěst hlídá pořádek. Líbilo se mi však asi hlavně to, že tu bylo srozumitelně navršených několik zajímavých nápadů na sebe a vše bylo řádně využité, nic (ať už detektivní linka, objevování toho podivného světa, boj mezi dvěma organizacemi…) se tu vysloveně netlouklo a příběh byl pořád srozumitelný, přímočarý, plný různých dějových ale i výrazových a animačních překvapení, které i přes ne zrovna špičkovou animaci stejně poměrně zaujaly. Dostal jsem svět, do kterého bych se klidně někdy chtěl vrátit, potkal hrdinu a hrdinku, jejichž další osudy by mě potenciálně zajímaly a vlastně i příběh, který obstál a na který bych se klidně někdy podíval znovu, protože mě chytil, sice ne natolik, abych po nějakém pokračování vysloveně prahnul, ale pokud by se něco naskytlo, podíval bych se. Silné 3*, nebo chcete-li 6,4/10.  ()