Na hranici Nemecka s Polskom, v jednej Bohom zabudnutej dedinke s názvom Oderbruch, nájdu dvaja rybári obrovskú hromadu mŕtvych ľudských, ale i zvieracích tiel. Tento nález privedie dokopy k opätovnému stretnutiu bývalú policajtku Maggie Kring (Karoline Schuch) a detektíva Rolanda Voita (Felix Kramer) po viac ako dvadsiatich rokoch. Avšak situácie odkrývajúcu skutočnú povahu nálezu začnú byť pre oboch hlavných hrdinov veľmi osobné. (sochoking)

sochoking

Totálna chuťovka, ktorá mi tu chýbala. Niečo v štýle noviel Jiriho Kulhánka. Síce som sa bál, že ked som zistil po druhej epizode, o čom to je a kde sa to bude asi uberať, vyvrátili tvorcovia našťastie moje pochybnosti. Občas mi to niektorými scénkami pripomenulo Dark. Napríklad tou, ked bola Meggie  doma u rodičov a trikrát zhasla a rozsvietila vypínačom. V tej situácii to dávalo parádny zmysel. Avšak neskôr vyšiel najavo iný dôvod jej konania. Piatu hviezdu prihadzujem za, síce uťahaný, ale perfektný záver, ktorý naznačuje možné pokračovanie. ()

Feferonka1

Tak to jsem si po dlouhé době fakt pošmáknul. Skvělá ponurá atmosféra, výborný herci co nepřehrávají, žádný debilní nucené doplnění filmu černochama,vietnamcema a vykroucenejma frajerama. V pulce seriálu další nálož v podobě skvělého vypořádání se se scénářem. Žádné afektované herecké scény. Mazééééc. 10/10 ()

AmunRa

Civilní zpracování mysteriózního tématu. Herci v hlavních rolích byli uvěřitelní a nesnažili se o přehnané vyjadřování emocí po americkém stylu, což je jistě třeba přičíst jako klad i dobré režii. Atmosférou a pomalým tempem se seriál přibližuje první řadě True Detective, i když téma je více mysteriózní. Děj je stavěný jako detektivní vyšetřování, i když hraje jen malou roli klasická skupinová práce a většinou jde o soukromé vyšetřování hlavních hrdinů. Škoda, že role polského detektiva (Lucas Gregorowicz) vyzněla do ztracena a v podstatě sloužila jen jako obezlička autorů k prezentování některých informací. Také bezhlavá zarputilost, se kterou Maggie hnala své soukromé pátrání na ostří nože nemá v druhé polovině příběhu tak úplně logiku. Ve výsledku ale výborný seriál vybočující hutnou atmosférou, kvalitním scénářem a dobrou režií. ()

Daiker

No to byla chuťovka.... Němci se opravdu předvedli.... Příběh začíná podobně jako poslední série Temného případu, s tím rozdílem, že Němci kurewsky přitvrdili a na hromadě jsou desítky těl. Celá série je temná a má mystery atmosféru. Pak přijde v polovině série zlom v příběhu, který jsem nečekal.... Severská kriminálka se mění v ******. O zvraty na konci příběhu taky není nouze a některá odhalení mě překvapila. Nečekám další sérii, ikdyž by byla možná, ale už by to nebylo ono.... ()