Baghead

• Česko Hlasy mrtvých (viac)

Mladé dievča Iris zdedí po svojom otcovi starý dom s jedným desivým tajomstvom. V jeho pivnici sa skrýva bytosť zo záhrobia, ktorá sa na požiadanie premení na kohokoľvek mŕtveho. V dôsledku dávnej kliatby je čarodejnica pevne zviazaná s majiteľom domu, ktorého príkazy poslúcha. Iris sa tak stáva tou, ktorá stojí medzi svetom mŕtvych a živých. Jej otec, predchádzajúci pán čarodejnice, využíval túto svoju „moc“ na to, aby poskytol poslednú útechu pozostalým. Ten, kto mal odvahu postaviť sa tvárou v tvár smrti, sa mohol za peniaze naposledy rozlúčiť s človekom, ktorého stratil. Spojenie s mŕtvymi však môže trvať len 2 minúty. Potom sa démon oslobodí a prenesie desivý svet mŕtvych do nášho sveta. Iris má na návšteve v záhadnom dome svoju kamarátku, keď ich prekvapí prvý zákazník. Iris neodolá pokušeniu a rozhodne sa svoju novonadobudnutú moc vyskúšať. Zákazník sa však neovládne a 2 minúty, ktoré všetkých delia od pekla na zemi, prekročí. Čarodejnica je zrazu voľná, mimo kontroly svojej novej panej. Chce sa dostať von z pivničnej hrobky a chce zabíjať. Hovoriť s mŕtvymi má svoju cenu a prišiel čas začať ju konečne splácať... (Bontonfilm SK)

EvilPhoEniX

Mě to vlastně celkem překvapilo. Určitě jde za mne o ten přijatelnější mainstream, který není tak hnusně generický a klišoidní jak třeba Night Swim nebo Imaginary, ale jde si trochu odlišnou cestou, která připomene nedávné Talk to Me. Dívka zdědí po svém otci starobylý dům, který skrývá ve sklepě tajemství, je tam čarodějnice, která má schopnost se proměnit na někoho mrtvého, ale jen na určitý čas a je potřeba dodržovat určitá pravidla. Vzhled oné bytosti je super, technicky je film na úrovni, zaujala mne celá ta mytologie kolem čarodějnice ( pro ně mám imho větší slabost než pro duchy), lekačky sice nefungují a děsivé to není, ale za to je to celkem napínavé, nenudí to a závěr je rozhodně nečekaný. Slušné. 6/10. ()

Frajer42

Veškerá originalita tohoto hororu končí u samotného nápadu s nevšední záludnou nájemnicí obývající sklepení, která má schopnost se převtělovat  do zemřelých. Děsivost a ponurá atmosféra snímku je pohřbena asi za 30 minut, kdy je nám tato nájemnice poprvé odhalena. Bohužel se příběh nepodařilo rozvinout do solidní 90minutové zápletky a celé je to jakési zkratkovité a nedotažené, přičemž nápad samotný potenciál rozhodně měl. Potěšilo pár dobrých lekaček a lehkého zamrazení v zádech. Za vůbec nejlepší považuji samotné vyústění snímku, které rozhodně nepotěší milovníky happyendů. Film si tímto závěrem nechal pootevřená vrátka na případné pokračování, ale tipnul bych si, že toho se zřejmě nedočkáme. Lehký hororový nadprůměr, který bohužel obsahuje u velké množství nudných pasáží, kdy se toho zase tak moc neděje. Současných 62 % vcelku odpovídá kvalitě. [60 %] ()

TheEvilTwin

Neurazí, nenadchne. Respektive kdo čeká (pod)průměrné béčko, to taky dostane, kdo čeká něco víc, tak ten ať Baghead ani nezapíná. Nápad je sice vcelku originální, nicméně to je asi všechno, protože tvůrci jej trestuhodně nevyužili ani z poloviny. Dozvíme se základní náčrt celého příběhu, ale ten není ani zdaleka dotáhnut do konce, dovysvětlen nebo jakkoli dobře uchopen, prostě je divákovi jen tak nešikovně hozen, což dělá z celého filmu už na první pohled neskutečně levnou slátaninu tuctových dialogů, nezajímavých postav a ještě nezajímavějšího (čti naprosto neoriginálního) domu, ve kterém se film odehrává. K naší smůle zde nejsou ani dobré lekačky, ani dobrá atmosféra, napětí nebo zkrátka jakýkoli hororový prvek, který by měl fanouška žánru nalákat nejen do kina, ale i na samotné domácí koukání. Nespočet věcí zde navíc nedává vůbec smysl, nejsou nám vůbec dovyprávěny a celé je to na 90 minutách až moc uspěchané, přímočaré a bez potřebného základu či backgroundu, na kterém by film mohl cokoliv budovat. Jako 10minutový kraťas těžící z ústředního nápadu dobrý, jako celovečerák na plátno velmi odbylé a nudné. ()

JASON_X

Škarohlídský spoiler: Hloupá, ale zato panovačná a vypočítavá husička chce rychle přijít k prachům, a tak pronajme strašidlo ve sklepě jednomu ňoumovitému necharismatickému nekňubovi. To se jí sice naštěstí nakonec vymstí, ale bohužel to trvá příliš dlouho. A tak kromě poměrně slušné filmařiny je pro mě jediným výrazným plusem Saffron Burrows v maličké vedlejší roli. Dokoukáno asi napočtvrté. Ne že by to byla zas až taková sračka, ale vždycky mě po chvíli napadlo dělat něco mnohem užitečnějšího, než na to bez většího zájmu čučet. ()

Morholt

Přijít v rámci čarodějnického žánru s něčím novým je majstrštyk a tady se to alespoň částečně povedlo, takže palec nahoru je na místě. Sem tam se podařilo vyčarovat celkem solidní temný vizuál, který v některých momentech přecházel až do gotiky a i když těch pasáží nebylo tolik, je to pro měl další plus. A nakonec je tu Freya Allan, které to tady sedlo a jsem celkem zvědav, kam se tahla holka bude posouvat. Mínusem je chybějící napětí, což je znát skoro až bolestně a pak je tu nedotažený scénář. Nástřel s bosorkou ve sklepě je fajn a líbilo se mi i jak se příběh vyvíjel a osvětloval roli hlavní hrdink. Ale pak se tvůrci zasekli, chvíli přešlapovali na místě a nakonec uplácali konec, který sice není velkým průšvihem, ale bezradnost je na něm znát celkem výrazně. Ale i tak je to solidní mainstreamovka, která za vidění určitě stojí. 65% ()

• Natáčanie prebiehalo 30 dní od 18. októbra do 26. novembra 2021 v Nemecku. Film sa natáčal v Studio Babelsberg v Postupime a v Berlíne. (Arsenal83)