Saidžaku tamer wa gomi hiroi no tabi o hadžimemašita.

• Japonsko Saijaku Tamer wa Gomihiroi no Tabi o Hajimemashita. (viac)

Děvčátko Ivy žije ve světě, který je definován schopností krotit příšery. Úroveň schopností je pevně daná podle počtu hvězd, které člověk má. V pěti letech Ivy zjistí, že se narodila bez hvězd. Protože něco takového podle pověr přináší neštěstí, zavrhnou ji i vlastní rodiče. Stále více času proto Ivy začne trávit v lese, kde se postupně učí, jak přežívat bez pomoci. Její jedinou přítelkyní je vesnická věštkyně, která ji nosí jídlo, elixíry i magické tašky. Ivy si vše, co zrovna nepotřebuje, schovává. Když věštkyně zemře, starosta vesnice rozhodne, že Ivy musí zemřít taky. Ivy tak nezbývá nic jiného než se navždy se svou rodnou vesnicí rozloučit a utéct do širého světa, kde se ji snad podaří přežít sběrem odpadků. (TheDarKnig)

Recenzie používateľa gumbo k tomuto seriálu (2)

Saidžaku tamer wa gomi hiroi no tabi o hadžimemašita. (2024)

Velké překvapení. Malá sběračka odpadků a její slime kamarád jsou opravdová feel good věc, která mi každým dílem spolehlivě zvedala náladu. Má to skvělé emoční napojení s divákem, s Ivy nemůže soucítit snad jen opravdový nelida. K tomu si připočtěme krásnou animaci, která někdy dokáže vytvořit (i z minima) opravdu krásná plátna. Vlastně tu máme i poměrně napínavý děj, ačkoliv tu mnoho opravdové akce nenajdeme. Hodně je to dané tím, že naše hrdinka opravdu nemá žádné zvláštní schopnosti ani sílu a tak se o ní permanentně bojíme. Hudba je super a opening je vyloženě skvostný. Krása. A ten epilog, to bylo na slzičku. Pupupuuu 85% ()

Hitori no Tabi e (2024) (E01)

Ačkoliv trailery vypadali opravdu zle, tak první díl se jim vůbec nepodobá. Je to zajímavě meditativní věc se skvělou animací, vcelku zajímavými vnitřními monology hlavní hrdinky, s jistou dávkou milosti až roztomilosti. Já jsem velmi pozitivně překvapen. Jen si nejsem jistý, jestli to bude mít i v dalších dílech co nabídnout. Uvidíme. Zatím jasné 4*. 80 % ()