Ninomija Mijato (Kentaró Sakaguči) je detektiv z prefektury Kanagawa. Po smrti své snoubenky se dostane na stopu případů mnoha podivných zločinů, ve kterých hraje hlavní roli mobilní aplikace CODE. Ta plní lidem jejich přání, bez ohledu na to, zda kvůli nim musí někdo zemřít nebo trpět. V pátrání mu však bude pomáhat novinář Šiina Kazuki (Šóta Sometani), který vede už delší dobu svoje vlastní vyšetřování. Podaří se jim zarazit vlnu zločinu? (Vavča)

Vavča

Remake tchaj-wanského seriálu  se mi pozdával více, než originál. Bezpochyby je hereckým obsazením Sakaguči Kentaró září v hlavní roli detektiva, kterého pohání zvědavost a pomsta proti záhadné aplikace CODE. Ta jako rakovina rozežírá celé jeho okolí, plní lidem přání za pomocí kriminálních činů a nikdo nezůstane uchráněn pokušení, ani policejní složky. Seriál v druhé polovině sice poněkud upadá na tempu, twisty začínají být až moc absurdní a nereálné i na poměry žánru. Nicméně seriál skvěle vykresluje jakému technologickému nebezpečí lidstvo čelí ze strany umělé inteligence, která si bude fungovat sama, nezávisle na nás, a bude jí jedno, co lidi, pro ni to bude spotřební materiál nebo nepřítel. Touha lépe kontrolovat společnost tak ve výsledku vedla k nebývalé destrukce a ztráty kontroly. Ale tyhle detaily samozřejmě nikoho netrápí, antropologové jako Julian Steward už před 60 lety upozorňovali, že v určitém bodě lidé stvoří tak složitý systém, že už nebude řiditelný, a nebudou na něj mít vliv. No teď jsme v tom bodě, ale inu pokrok nezastavíš... Jinak velice solidní OST, které složil Júgo Kanno, má někdy fakt povedené motivy, snad ho dostanu brzy do rukou. ()