Šestnáctiletý Shiki Tsubasa se přestěhuje se svým otcem z Tokia do klidného, pro velkoměšťáka zcela zapadlého města Kitami na nejsevernějším japonském ostrově Hokkaido. Brzy po přestěhování se jednoho dne ocitne venku v mrazivém počasí a při snaze dostat se domů se seznámí s dívkou, která zde čeká na autobus. Oblečená jen do krátké minisukně, s výrazným účesem, unikátním módním stylem a silným přízvukem – Fuyuki Minami je možná trochu zvláštní, ale veselá, společenská dívka z venkova, která touží po životě ve velkoměstě. A je stejně stará jako on! Není tedy příliš překvapivé, že Shikiho srdce je rychle beznadějně polapené. (TheDarKnig)

DaweForeman

Tomuhle anime musím především uznat to, že se odehrává ve větší části v zasněžené krajině. Tenhle malý detail tomu dává hnedka jinou kouzelnější atmosféru, která je navíc vzácná, protože všechny anime pořád zmiňují jaro nebo léto a zimy si tam člověk moc neužije. Navíc se to odehrává v oblasti Hokkaida a ne Tokia, takže další takový plus, který vyjíždí ze zašlých kolejí. To tomu pak dává určitý požitek z poznávání místních zvyků a lokací. Dalším a pak možná poslední plusem jsou celkem příjemné hrdinky. Tím to pak končí, kdy zbytek už není tak dobře zpracován, kdy romantika dostala slušně na zadek, kdy hlavně potitulková scéna ve třídě v úplném závěru byla kompletně nahodilá a očekával bych od tohohle něco jiného. Na jednu stránku jsem si říkal, že si dovolili něco opravdu nevídaného a pro nás ne-asity asi něco normálního, ale na jejich poměry celkem odvážného. Hlavní hrdina je ten typický uťáplý ňouma, který má opravdu bujnou fantazii a je ze všeho hned červenej až na zadku. Komedie naštěstí není parodická, ale očividně tu nehraje prim a je tu tak jako menší vsuvka. Obecně tohle anime neurazí, ale má bohužel nějaké klišovité neduhy a tak ami moc nepotěší, krom té poznávací stránky místních lokací. Po animační stránce je to průměrné, kdy ta animace by mohla mít trochu lepší provedení v některých detailech a po hudební stránce je to celkem slušné. ()

Jeoffrey

Holky z Hokkaida jsou super roztomilé a já možná i chápu, proč se někomu budou tak moc líbit, ale i tak pro mě nezachraňují celý tenhle seriál, který mi připadá maximálně jako naprosto průměrný. Zkrátka hrdinky jsou docela fajn, ale hlavní hrdina na mě většinu času působil naprosto tragicky, někdy až otravně. Je to taková ta nudná verze Mirka Dušína a jeho největší rizz je nakonec tak akorát to, že je z Tokia! Za sebe reálně nechápu, co na něm může někdo vidět. Nebyl to ale jenom Cubasa, kdo mi tu tak nějak lezl krkem, ale třeba jeho babička, která vyléčí jakékoli nemravné myšlenky tradičním čajovým obřadem a je klasickým odrazem konzervativního (až zkostnatělého) myšlení, taky stála za to. S tou bych reálně bydlet nedokázal, ale to bude asi tím, že mám osobnost, narozdíl od Cubasy. K tomu je v příběhu hromada klišé, červenání a panických výkřiků hlavního hrdiny, zkrátka opět nic nového pod sluncem. Takže jak jsem psal, chápu, že seriál asi bude mít dobrá hodnocení, protože holky z Hokkaida jsou i pro mě docela roztomilé, ale když k tomu přidám ten zbytek tak mi za víc jak za 5/10 nestojí. ()

Puxina

Docela milý seriál, který zachraňují především ty holky, které jsou milé a mají parádní charaktery. Jen teda mohly dostat adekvátnějšího kluka a ne tohohle otravného Shiki. Proč se musí hlavní hrdina pořád stydět? Mohlo být zajímavější, kdyby byl trošku odvázanější. Především, díky té harémovce, která tady byla jistým způsobem naznačena. ()