Due Magnum .38 per una città di carogne

• USA Two Magnum .38's for a City of Scum (neoficiálny názov)
všetky plagáty

Sicilský spisovatel Franco Palermo (Dino Strano) hledá v Římě svou bývalou přítelkyni Silvii (Annamaria Meyer). Najde ji na ulici v moci pasáků z římského podsvětí. Podaří se mu Silvii osvobodit, čímž se stane cílem pomsty mafiána Renata Proiettiho (Gordon Mitchell). Franco je zbit do bezvědomí, Silvie unesena a zavražděna. Franco se rozhodne odhalit špičky mafie, což má za následek další vraždy. (curil)

Karlos80

Amatérským dojmem působící levné poliziesco (špatné nasvícené atd), opravdu chudé na exteriéry a interiéry, některé sekvence díky své temnosti působily značně depresivním dojmem. Ale nakonec to ale nebylo vůbec špatný, docela povedený pomstychtivý příběh v duchu starých noir filmů, slušné tempo, jen některé ty herecké výkony byly chudé a slabé, Pistilli v roli komisaře nebyl vidět a spíš byl špatný, stejně jako Leontini v roli slizkého pasáka. Líbila se mi postava Erny Schürer a hlavní postava Dina Strana, což byl taky pořádný sukničkář. Nicolaiovo jemné a hezké hudební skóre se povedlo. Pár dobrých momentů (pěstní bitka), násilí je špinavé a překvapivě docela tvrdé a konec i když tragický tak určitě ucházející a poutavý. Zajímavý raritní film, který má své kouzlo a který určitě stojí za zhlédnutí alespoň jednou. ()