Skutočný príbeh muža, ktorý dokázal prekonať svoje ťažké detstvo a žiť úspešný a naplnený život... Thierry bol ako dieťa obeťou násilníckeho otca, ktorý ho často bil. Napriek tomu sa dokázal stať úspešným moderátorom a hercom, traumy z detstva sa však nikdy úplne nezbavil, kvôli čomu ho trápia opakujúce sa návaly úzkosti a problémy so sebavedomím. Keď sa dozvie, že otec, s ktorým prerušil všetky vzťahy, leží na smrteľnej posteli, nastane čas vysporiadať sa so smutnou minulosťou. (RTVS)

Arsenal83

Na TV film silné parametre, možno nie filmové, ale pocitové, s negatívnym príbehom, no pozitívnym posolstvom. O sile odpustenia tomu, ktorého by si najradšej zabil. A že to odpustenie nepomáha tomu, čo odpustenie potrebuje, ale tomu, čo ho dáva. Silné témy ako týranie, domáce násilie a šikana sa tu záhadne skĺbia s tým, že v každom je niečo dobré, má svoju svetlú chvíľku a nikto nie je na 100% netvor. Zároveň potvrdenie toho, že to najväčšie zlo a tie najhoršie činy sa dejú pod vplyvom alkoholu, možno tak na 80-90%. A na nás je, aby sme sa v správaní pri pití dokázali vmestiť do tých 10-20%. Je to veru náročná fuška. 🥂🍻🍷 ()

• Televízny film sa počas svojho prvého vysielania dostal jednoznačne na prvé miesto sledovanosti, keď si ho pozrelo viac ako 3 milióny divákov. (Arsenal83)
  • Po prvom francúzskom vysielaní v televízii nasledovala debata na tému týraných detí. (Arsenal83)
  • Ide o autobiografickú fikciu života moderátora a herca Thierryho Beccara, ktorý tu hrá seba v hlavnej úlohe, ale zmenené boli roky, pretože sa narodil v roku 1956, teda v roku 1985 nemal 17 rokov a udalosti sa odohrávali časovo o dekádu skôr. (Arsenal83)