Ceny Národního památkového ústavu 2023

Publicistický
Česko, 2023, 80 min

Účinkujú:

Daniel Stach (moderátor), Ondřej Havlík, Dan Bárta

Jubilejní 10. ročník slavnostního předávání cen z Nové scény Národního divadla v Praze. Patrimonium pro futuro s podtitulem Společenské ocenění příkladů dobré praxe je název cen každoročně vyhlašovaných Národním památkovým ústavem. Smyslem a cílem večera je ocenit výjimečnou práci při záchraně nebo obnově kulturní památky, její příkladnou správu, propagaci a popularizaci či nalezení nového využití pro kulturně významná místa. Večerem provede Daniel Stach za doprovodu hudebního tria Endru & JeN Hovorka & Dan Bárta. (Česká televize)

Marze

Přehlídka pěkně zrekonstruovaných míst. Nudu při předávání cen zaháněla trocha humoru. https://www.ceskatelevize.cz/porady/15173097753-ceny-narodniho-pamatkoveho-ustavu/22354215058/ ()

Anianna

Daniela Stacha mám ráda jako člověka se širokým záběrem vědění. Jako moderátor mi zde ale neseděl. Neví, co s rukama nebo se cíleně stylizuje do pozic z popisných obrázků znázorňujících řeč těla při kladení otázek? I jeho práce s hlasem reflektovala mnohem více subjektivní prožívání než profesionální odstup. A nominované památky si zasloužily větší prostor. Nevím, proč se v těchto pořadech, kdy se na pódiu čtou vítězové různých kategorií, ukotvil vzorec NEŽ PŘEČTEŠ VÍTĚZE, ŘEKNI NÁM...  A obvykle se moderátor zeptá na něco, co stejně většina přítomných v sále nebo u obrazovky ví nebo tuší, takže je ta odpověď ani nezajímá. My u TV si jdeme udělat kafe, ti v sále se nuceně usmívají. A když už ten člověk s obálkou v ruce má něco smysluplného a snad i vtipného říct, nikdy (a to si všimněte) to neřekne člověk aktivní v politice. Dokoukala jsem, protože mě památky zajímají a pak - zpíval tam Bárta. ()