Příšera ze starého Soulu

• Južná Kórea Gyeongseong Keuricheo (viac)
Južná Kórea, (2023–2024), 11 h 32 min (Minutáž: 65–78 min)

Dvojice mladých se snaží přežít temné jaro roku 1945 a zničit přitom netvora, který se zrodil z lidské hamižnosti. (Netflix)

JanJakJan

Skvěle ta pátá hvězdička je sice už asi moc ale po všem co jsem poslední dobou viděl jsem rad ze alespoň korejské seriály mi zvedají náladu. Sousta lidi říká ze ty korejské seriály nemusí a ze jim vadí šikmé oči, korejština, jejich odlišné vyjadřování - hlučné, nepřiměřeně  a jiné.  Hele chápu vás, ale co se do kreativity, dramatu, příběhu, lovestory a přístupu k vyjádření citu…. Korea proste dokáže vyprodukovat vtip, sci-fi, melodrama a lásku bez nutnosti vulgarit, zbytečné nahoty a proste to má z obrovské většiny hlavu i patu…tak nějak poukazuje na dobro a zlo, na společnost rozdílnost našich kultur, na lásku, na pohled na peníze, na rodinné extrémy …zvláštní jak dokážou zdramatizoval chvíle pomsty, msty a pomstychtivosti…. A vše většina pochopí Ikdyz to muze trvat… Taky mě baví jak mají odlišný pohled na monstra kterými nás krmí západní filmy   🫶 ()

Jankaxx

Líbilo se mi to! Skvělé postavy, povedená hudba a zvuk. Dobrá zápletka a paní Maedu už si budí pamatovat pro její ledový pohled a krásný hlas... vypadá to na druhou řadu, tak snad neztratí dech a ještě se polepší s těmi triky 🫡 ()

mdf

Místy hodně melodramatické a mišmaš všeho druhu.Atmosféra a výprava špatná nebyla,místy je to jen vykecávání díry do sněhu,ztrácí to na tempu a nemá to už ten šmrnc.A na konci pominu tu bitku dva proti x a  samozřejmně se láká na druhou serii. ()

tein

První půlka série je skvělá ale v druhé to už jen uměle a hloupě natahují. Tvůrci se v tom později navíc tak potácí a ztrácí, že mnohá předchozí rozhodnutí přestávají mít smysl a konec je v každém ohledu doslova debilní. Škoda, že to neukončili zavčas. Raději si ani nechci představit co vyblijí do série druhé. ()

SmileSun

Myslím si, že pohled na tento seriál se musí brát ze dvou hledisek a to především pro ty diváky, kteří budou řešit, jestli se to bude líbit nebo ne. Co se týče zpracování, tak si myslím, že když člověk pomine to, co všechno někteří představitelé přežijí (ve filmovém zpracování asi bude vždy hodně věcí, které jsou v reálném světě nesmyslné), tak se tento příběh velmi vydařil. Nechyběla zde akce, napětí, láska, soucit, a pak samozřejmě i ty nepříjemné věci. Což je právě asi to, co se nemusí spoustě divákům líbit: brutalita až nelidskost, která je zde zobrazena, ale bohužel je to založené na skutečnosti. Mě to také chvílemi drásalo, ale samozřejmě ne z filmového pohledu, ale z toho důvodu, že si člověk uvědomí, čeho všeho jsou někteří schopní. Pak je opravdu na místě otázka, kdo je tady skutečná příšera… ()