Sebecký a veľmi bohatý riaditeľ spoločnosti pán Kawahara zomiera. Na smrteľnej posteli prednesie svojím najbližším zamestnancom žiadosť, aby vyhľadali jeho tri deti, ktoré nikdy nevychoval a nemal to šťastie tešiť sa z toho, ako časom rástli, keďže ich splodil s troma rozličnými ženami. Avšak nemal najmenšie tušenie, že týmto aktom rozvíri sled intríg a nečakaných udalostí medzi tými, ktorí sa budú usilovať získať jeho dedičstvo. (sochoking)

radektejkal

Nejsnáze získaný majetek, je majetek zděděný: pokud se ovšem k jeho získání nepoužije klam, podvod, křivé svědectví a vražda. A pokud se jedná o velký majetek, pak tomu tak většinou je. Dějově tak film nepřináší mnoho nového, a od dějově spřízněných filmů jejh odlišuje především exotika doby a místa: ženy sedí, jakoby spolkli pravítko, výtržníci se naopak podobají italským hejskům této doby, Kawahara je brutální k podřízeným i ženám, dokud ho ovšem na jeho lidskou slabost neupozorní smrtelná nemoc. A jelikož samotný děj je možno sledovat víceméně povrchně, o to vícevíce vynikne dokonalá režie Masaki Kobajašiho. A protože ale ani to není nic nového (neviděl jsem žádný jeho film, který by nebyl dokonalý), nezbývá než si tento opravdu vychutnat. Pozn. 1: Podivuji se, že jsem si vůbec neuvědomil, zda jsem ve filmu slyšel nějakou hudbu. Tóru Takemicu - a je to jasné! ()