Mužům stále patří privilegovaná pozice. Přesto do mediálního prostoru čím dál víc proniká pojem „krize mužství“, dochází k rozvolňování rolí a růstu nejistoty, co dnes vlastně znamená být mužem. Danou otázku si klade i režisér Jan Hušek. Do třinácti let se počůrával, čímž si vysloužil nelichotivou přezdívku z názvu filmu. Ve svém otevřeném videodeníku zachycuje fyzickou a duchovní transformaci při cestě od kluka k muži. Vrací se do lesů i ke kořenům dětských traumat. Kameru při tom otáčí jak na sebe, tak na různé učitele nebo svého otce. Možná znakem dospělosti nakonec není přepjatá mužskost, ale přijetí vnitřního pochcánka. (MFDF Ji.hlava)

Vabr

Totálně jsem dokument z propagace neodhadnul! Očekával jsem surovost, krutost a opravdovost, něco na pomezí filmu a dokumentu, prostě takový ten ryzí nelítostný přístup k filmovému řemeslu, obzvlášť když je téma, jaké je. Bohužel to byl pravý opak. Jednalo se o komedii s vysmátýma týpečkama, co se baví nad otázkou, jak bejt chlap. To mě fakt nechytlo. Co mě taky příliš netankovalo, byl přístup, že my, jako diváci, jakoby zároveň s protagonisty všude chodíme a všechno zkoušíme. To já nemám rád tenhle přístup k dokumentu. Takže jsem nakonec po menších úvahách ze sálu odešel dřív, abych se aspoň na příští den líp vyspal. ()