Normální láska

(festivalový názov)
  • Švajčiarsko Normal Love

Mike a Jeanne spolu bydlí, tráví volný čas, mají sex, prostě dělají vše, co obvykle partneři dělávají. Akorát že na začátku jejich vztahu nebyly vzájemné sympatie, následované postupným sbližováním, ale právní kontrakt. V něm jsou jako smluvní závazky vypsány některé z povinností a práv obvykle doprovázejících soužití dvou lidí. Sociální experiment, do kterého oba s odlišnými očekáváními vstoupili, je hlavním tématem filmu, který ohledává konfliktnost emocí a rozumu v síti mezilidských vztahů. A snaží se zodpovědět otázku: Dá se naplánovat láska stejně jako projekt se stanoveným cílem? (MFDF Ji.hlava)

Vabr

Můj nejočekávanější dokument z celého letošního MFDF Ji.hlava. Velice oceňuju tuto formu experimentu, kde sledujeme po jeden rok jeden vybraný pár - Mike a Jeanne - a jejich společnou cestu ke štěstí (či ke zkáze). Líbí se mi ta autenticita, neboť si ty záběry točí pár sám na ruční kameru, takže jako diváci pak dostaneme plno zajímavých situací. Rozhodně nejzajímavější byly hádky a obecně vyhrocené situace a vážné rozhovory, kde i soundtrack bral dost na síle! Ke konci je snímek čím dál smutnější a tíživější a v samotném finále se to ani v nejmenším nezmění, spíše naopak prohloubí. Za mě se tak jedná o jeden z nejlepších z letošního ročníku. Vyhodnocení: Musel jsem bohužel Normální lásku dokoukat až doma on-line, protože jsem tam někde, když už tam byl zrovna srpen, usnul. Byl jsem totiž v ten den už strašně unavenej a nějak to nezvládl ()