Natáčení filmu začalo v roce 1995. Dokončovací práce proběhly během roku 2002. Kdyby ničím jiným tak určitě tímto "rekordem" se film Chlípník zapíše do análů české dramatické tvorby. Ale je toho víc o čem lze v souvislosti s filmem Chlípník mluvit. Svou velkou roli v něm dostala herečka Kamila Špráchalová, jejíž hlas a jméno známe především z dabingu. Roztomile komickou roli hraje Jiří Strach - v době natáčení ještě student FAMU, katedry režie. Úsměvný letní příběh o nesmělém sedlákovi, který se vydal do Prahy koupit chomout a vrátí se domů s pověstí chlípníka, má tlumený humor a atmosféru připomínající slavné Postřižiny. Děj se tentokráte neodehrává v pivovaru, ale v lihovaru. (oficiálny text distribútora)

Frajer42

Předlohou tomuto krátkému filmu bylo dílo od Guy de Maupassanta, což by zde rozhodně mělo být zmíněno. Se scénářem si krátil chvilky Zdeněk Svěrák, což sem patří rovněž. Film se mi nelíbil. To by člověk nevěřil, jak byla v mládí Kamila Špráchalová neuvěřitelně hnusná. Film je snesitelný až do onoho incidentu. Poté se z filmu stane neuvěřitelná kokotina. Na to, že má film asi 50 minut jsem se nudil až moc často. Velmi slabá 1*. ()

sator

Chlípník Mořinova (Oldřich Navrátil) choť (Johanna Tesařová), o manželovi prohlásí že: " je zralej na nunváře". Nunvář je staré české slovo označující zvěroklestiče. 24 letá půvabná Kamila Špráchalová, koukal jsem že nabrala 30 kilo...👀 ()

eexDon

Für mich - 75%, - /opravdu jednoduché a nenáročné ve všech ohledech, včetně postav a zápletky/, + /Kamila + Lukáš - hezká dvojka, nějaké ty vtipné scény/dialogy/, hodnocení - krátký, nenáročný filmeček podle povídky, spadající do kategorie nenáročné čtivo, ale s pár vtípky a jednou žhavou erotickou scénou, mám tuhle hodinovou povídku docela rád a rád se k ní vracím ()

Tayen

Jednohodinová oddychovka k večernímu čajíčku, u které nemusíte moc přemýšlet, přemítat nad postavami, ani nad jejich cíly, protože děj je tak jednoduchý, aby ho mohli strávit i filmoví vegetariáni. Nicméně zápletka a postavičky jsou decela vtipné jakýmsi nevinným způsobem maloměstských lidiček dob minulých. ()

Tosim

O čem to bylo? Třeba o tom, jak z nedorozumění udělat politický problém, což je teď, v době CzechTeku (srpen 2005), docela aktuální. Kdyby Zdeněk Svěrák chtěl Maupassanta trošku víc prohloubit nebo zlepšit, jistě by to udělal, ale evidentně chtěl vytvořit nezávaznou, lehkou, lehce erotickou srandičku, s takovým malilinkatým přesahem. ()

• Když byl film v hrubém sestřihu, režisér Dostál v lednu roku 1996 náhle zemřel. Dokončovací práce se poté několikrát pozastavily, Krátký film zanikl a projekt se nakonec dočkal dokončení o několik let později, kdy se ho ujala veřejnoprávní televize. (Stocki)
  • Nápad natočit lehce erotickou, dramatickou komedii vznikl již na začátku devadesátých let v hlavě dramaturga Krátkého filmu Jana Gogola. Ten si vybral povídku Nestyda Morin, kterou sepsal francouzský spisovatel Guy de Maupassant a nabídl ji ke scenáristickému zpracování Zdeňku Svěrákovi. (Stocki)
  • Snímek mohl původně režírovat Jiří Menzel. Nakonec ale z toho sešlo a realizace snímku byla tzv. “na odpis“. S tím se ale nesmířil producent Zdeněk Polák, který sehnal na nízkorozpočtový projekt peníze a oslovil režiséra Zeno Dostála. (Stocki)