Bijillante

Južná Kórea, 2023, 8 h 40 min (Minutáž: 65 min)

Mladý muž vede dvojí život poté, co mu ještě v dětství zabili matku, za což viník dostal jen tři a půl roku vězení a vůbec se nezměnil. Nyní se rozhodne vzít věci do vlastních rukou – ve všední dny je vzorným studentem a o víkendech trestá zločince, kteří dostali mírné tresty a nadále páchají zločiny. Je známý jako „Mstitel“. (mikki089)

Lenka.Vilka

Mám za sebou další seriálový restík a opět naprostá spokojenost. Jenom škoda, že to tak rychle uteklo (díly nejsou hodinovky, jak je tady vedeno, jsou o dost kratší). Na druhou stranu, díky tomu jsem nenašla jediný hluchý místo. Pořád se něco děje, takže se děj sune dopředu a je to naprosto zběsilá jízda. A teď myslím ve všech ohledech. Protože hned na začátku je skvěle ukázána minulost versus přítomnost a to, jak ne vždy soudní systém funguje správně. Už tam si mě to získalo, ale úplně jsem propadla během konce prvního dílu. A co je tam řečeno. Protože to dává smysl. Ano, tohle chování není úplně správné (přeci jen, tady se nesnaží o adoraci určitých rozhodnutí, jenom je dán důvod, který dává smysl a důvod, proč se to takhle rozhodne Ji-yong řešit, a je na každém, aby se rozhodl, zda bude chtít, aby to všechno dopadlo dobře...tedy, co je v tomhle případě "dopadlo dobře"?), ale taky není úplně špatné. Jenom se to potom celé trochu zamotá a je třeba obětovat hodně věcí, aby padnul někdo, kdo má tak velký sebevědomí, aby si myslel, že jemu se to nemůže nikdy stát, když má přece takový vliv. A lidi všude. Takže jo, tohle se moc povedlo. Skvěle natočené, akce hodně dobrá, hudba k tomu sedla jako fakt dobře. A konec naprosto skvělý. A přestože by mi nevadilo, kdyby byla i druhá série, je na to rozestavěno skvěle. Ale...jako konec to funguje možná ještě lépe. Jako uzavřený kruh, ze kterého se nelze dostat, protože tohle je něco, co nikdy nekončí... ()

HanzoBureshi

Vigilante je dalším skvělým kouskem z Jižní Koreje, který nám nadělí slušnou akční zábavu. Co se té akce týče, tak souboje tělo na tělo a jako chorografie celková je asi to nejlepší, co tato show může nabídnout, a to je přesně pro mě! Sakra, ten terminátor v obleku vrchního policajta je opravdu stylový a asi mě bavil nejvíc. Byl tu parádní hudební podkres, který dobře akci více posouval výš. Na druhou stranu všechny postavy nic jiného než akci nenabídnou, což je pro mě velká škoda. Ono celkově nějaké poznání postav tu chybí. Ano, hlavní postava má smutnou minulost a důvod, proč tohle vše dělá, ale chtělo to trochu více. Ostatní postavy se tu jen spawnuly a dělaly jen svoji práci. Hlavní reportérka se smála skoro každou scénu, což nebylo nutné, ale jinak byla fajn. Strážcův kolega byl téže v pohodě. Ale nářez to byl, a byl STYLOVÝ! Mé hodnocení: 7/10 ()

Nam.94

Zajímavý, akční krimi bez nudných scén a vážně dobře propracovaným vizuálem, boje byly nahrané na jedničku stejně jako prostředí školy či míst činů.  Dokonce mě tenhle seriál změnil pohled na Joo-hyeok Nama, kterého jsem do teď vídala v romantických seriálech,  do kterých mi vůbec neseděl,  takovýhle akční mu podle mě sedí mnohem víc. Jediné mínus je konec, nevím jestli si nechávají otevřená dvířka pro 2 sérii, nebo jednoduše nechtěli povolit úplně pohádkový happy ending.  Celkově vzato je to fakt dobrý krimi, s dobrými herci a zpracováním. Neohromilo mě to dostatečně na 5 hvězdiček ale vřele doporučuji. ()