Naprostí začátečníci

• Poľsko Absolutni debiutanci (viac)
všetky plagáty

Dva nejlepší kamarádi z dětství si užívají poslední léto u moře a chystají se na filmovou školu. Seznámí se ale s nadějným sportovcem, který v nich probudí neznámé touhy. (Netflix)

Skunkiee

Atmosférický, artový seriál s dokonalou hudbou i vizuálem.... Ale popravdě, kvůli tomu jsem se na to nekoukal. Lena byl důvod číslo jedna, budu se muset více mrknout na tvorbu Martyny B. Dalším bylo neustálé jemné jiskření mezi postavami a brilantně napsané dialogy. A nikdy bych nevěřil, že budu přát lásce dvou chlapů... Asi mě už dnešní doba taky dostala. Konec krásný, ale zároveň otevírá dveře případně druhé sérii (kéž by). Pro mě naprosto příjemné překvapení a rád se k němu zase vrátím. ()

petrsv

Je to Polsko, takže se to s tou uvolněností nesmí moc přehánět. Většinu dílů proto vyplňují plytké klišé dialogy, které sice místy nedávají smysl, ale určitě nikoho neurazí. Děj se uměle natahuje, jasnou gay postavu se tvůrci snažili vykreslit jako nerozhodnutou osobu a nesmí chybět chování postav jako kretén nebo problémy rodičů. Seriál je zasazen do hezkého prostředí a většinou doplněn fajn hudbou. Sympatický Deklewa a krásný Salasinski by možná byli důvodem sledovat pokračování, ale jinak by mi další řada nechyběla. ()

Jedovka

Tak já nevím. Nemám tomu objektivně vůbec co vytknout, je to vizuálně příjemně, dobře zahrané, má to atmosféru, ale mám z toho jaksi vlažný pocit, nebavil mě ani první díl, ani ten druhý a tím jsem skončila. Žádná zvědavost, co bude dál. Když to srovnám třeba s žánrově podobným seriálem Normální lidi, kde se toho děje snad ještě mnohem míň, tak ten funguje, osud hlavních postav mě zajímal, motivoval k dalšímu dílu. Tady to není, prostě vůbec nic. Škoda. ()

Disk

Pokud chceme vidět kvalitní a zároveň napínavé drama, není třeba jezdit moc daleko. Stačí si to namířit k našim sousedům do Polska. Minisérie Naprostí začátečníci vás o pravdivosti těchto slov brzy přesvědčí a zcela jistě si vás podmaní. Zápletka je možná klišovitá, ale zpracování je výborné. Naprosto přirozená chemie mezi jednotlivými herci a herečkami, perfektní dialogy, autentická kamera a výprava. Ústřední trojlístek to celé táhne dopředu a vás bude až do konce zajímat, jak to celé skončí. Přál bych si něco podobného a otevřeného i v české produkci. ()