Kina a Juk: Príbeh líštičiek

• Česko Max a Mája: Příběh lištiček (viac)
Rodinný / Rozprávka / Dobrodružný
Francúzsko / Kanada / Taliansko, 2023, 80 min

Pár polárnych líštičiek Kina a Yuk žije v kraji plnom snehu a majú sa radi. A to tak veľa, že očakávajú narodenia mláďat. Preto sa Yuk snaží priniesť toho Kine čo najviac pod zub. Ale je to stále ťažšie. Vydáva sa preto ďalej a ďalej od brlohu. A potom sa to stane… Prásk!!! A už ho odlomená ľadová kryha odnáša na more, ďaleko od Kiny. Obaja zrazu čelia všetkým možným výzvam, aby znovu našli cestu k sebe a dokázali, že láska dokáže prekonať aj tú najchladnejšiu búrku. Ich príbeh je o odvahe a nezlomnej túžbe byť opäť spolu pred tým, než sa v ich živote objavia malé líšťatá, prinášajúc so sebou novú kapitolu ich polárnej rozprávky. (Magic Box)

Zbyn81

Cílovkou jsou děti 6-10 let, čemuž odpovídá příběh a styl vyprávění. Lehce ekologická agitace, ale celkově příjemná záležitost protkaná úžasnými záběry ledové krajiny. Dal bych 3 hvězdy, ale dcera trvala na 4. ()

sharka.68

Se mi budete smát, ale já se vrátila do doby,kdy jsem byla malá holka a tyhle příběhy jsem vždycky obrečela...a tak i tentokrát..papírový kapesníky nestačily..po kině jsem vypadala,jakoby mi vymřelo příbuzenstvo a bulela jsem ještě v noci ...asi jsem to prostě potřebovala... a tu čepici s límcem z polární lišky, v Maxově barvě, tu nikdy nosit nebudu...slibuju! Jen ta vypravěčka, mne hodně rušila. Regina Řandová by to dala mnohem líp. ()