Beacon 23 - Season 1 (2023) (séria)

God in the Machine (S01E04)

(epizóda)

Matthew Wygodny

Kamera:

Kevin Jewison

warrenur

Dejova vyprava do davnych cias ked v majaku "uradovala" postarsia druha spravkyna a dosla ju "pozriet" necakana navsteva z dovodu, ktory ma zrejme dat zmysel dianiu z predoslych epizod. Je to "barlicka". Ano, urcite je, kazdopadne konverzacka bola zaujimava a predstavene charaktery rovnako. Co ma vsak zaujalo bolo spomenutie "vyssej formy" existencie. V nasej sucasnej technologickej adolescencii ludstva, kedy sice mame moznosti, ale taktzez sa velmi lahko mozeme vyhladit, ma prave tato myslienka zaujala pri pocuvani Vedatorskeho podcastu so Samuelom Kovacikom.  Kazdopadne konfrontacia s myslienkou "posunut" sa na dalsi "stupen" a toho, ako to este viac nedomrvit bola zaujimava. Najsilnejsia myslienka epizody bolo pre mna surove konstatovanie A.I. - "You can't reason with a selfproclaimed savior." A zaver s "nekompromisnou" A.I. mal tiez atmosferu. V uplnom zavere sa zrejme drzali komplexnejsie knizneho nametu, ktory nepoznam, ale tato epizoda scenarom a spracovanim o nieco predci predosle. ()