Overtake!

• Japonsko オーバーテイク! (viac)

Haruka Asahina je středoškolák soutěžící ve Formuli 4. Jeho cesta se zkříží s protřelým fotografem Kouyou Madokou, který se rozhodne pomoci Harukovi uskutečnit jeho sen a dostat se na stupínek vítězů. Závody začínají a konkurence je tvrdá. Závodění za tým Komaki Motors znamená, že Haruka musí dotáhnout auto i sebe až za hranice svých možností, aby upoutal pozornost špičkových týmů. (mikki089)

Jeoffrey

Sice nemám skoro žádný vztah k automobilům, ale formule – to je něco jiného. Když jsem byl mladší, tak jsme chodili s tátou každou neděli do hospody a dívali se tam buď na závody Moto GP anebo F1, obojí se střídalo a dávali je ve stejnou dobu, myslím že na Primě. V té F1 to byla tehdy doba Michaela Schumachera a Miki Häkkinena a některá moudra pronášená komentátorem během sledování jejich závodů si pamatuju do dneška, třeba „Jedna věc je závodníka dojet, druhá předjet…“. Díky tomu mám o formulích i nějaké to povědomí, takže mě nic moc v seriálu Overtake! nemohlo překvapit. Byl jsem potěšen, jak věrně se zde povedlo tu atmosféru kolem závodů formulí zachytit, potěšilo mě, že seriál zmínil nebo alespoň ukázal některé hodně zajímavé aspekty závodění (různé druhy pneumatik, jízda ve vzduchovém pytli...) i různá důležitá pravidla (žlutá vlajka, zahřívací kolo…). Užíval jsem si záběry z kokpitu, které jako by z oka vypadly těm skutečným, které jsem viděl během již zmíněných přenosů v televizi. Líbily se mi i modely samotných formulí, i když šlo z velké části o 3DCG animaci, kterou osobně moc nemusím, ale tady vše vypadalo povedeně včetně jejich pohybu. Skvělé bylo i nazvučení vozů, jejich motory zněly přesně tak, jak jsem si pamatoval, to burácení přes sebe trefili tvůrci velmi dobře. Stejně tak mi přišlo hodně věrně zpracované vše kolem zázemí a především lidí, kteří se v tomto sportu pohybují. Bylo to opravdu hodně o lidech o jejich osobních starostech a problémech – občas jsem si říkal, že až příliš a že bych ocenil víc závodění, obzvlášť pokud by bylo v kvalitě, jakou mi předvedl závěrečný díl. Na druhou stranu i ta lidská dramata byla dostatečně zajímavá a do celého příběhu poměrně pasovala. Přeci jen většina postav tu působila sympaticky a uvěřitelně, takže jsem o jejich trable měl zájem. Celý seriál jsem váhal mezi silnými 3* a slabými 4*, ale poslední díl mi ukázal ten správný závod F4, na který jsem se celou dobu těšil a proto se nakonec přikloním k tomu lepšímu hodnocení. 6,8/10   ()