Kusurija no hitorigoto

• Japonsko Kusuriya no Hitorigoto (viac)
Animovaný / Dráma / Mysteriózny
Japonsko, (2023–2025), 14 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Nacu Hjúga (kniha)

Kamera:

Rumi Išiguro

Aoi Júki, Takeo Ócuka, Kacujuki Koniši, Acumi Tanezaki, Jui Išikawa, Hina Kino, Júko Kaida, Megumi Han, Ami Košimizu, Hiroki Nanami, Kimiko Saitó, Hiroši Janaka (viac)

Maomao (Aoi Júki), unesená do služby na císařském dvoře ve starověké Číně, si při práci zachovává svou zvídavou a pragmatickou povahu. Když se dozví, že císařovy děti jsou nemocné, její farmaceutické dovednosti získané výchovou ve čtvrti červených luceren ji donutí zasáhnout. Přestože touží po anonymitě, upoutá pozornost Jinšiho (Takeo Ócuka), mocného eunucha, který si všimne jejího talentu. Maomao si nakonec získá uznání u císařského dvora tím, že využívá své odborné znalosti a jedinečnou osobnost k řešení lékařských záhad. (mikki089)

Recenzie používateľa gumbo k tomuto seriálu (3)

Kusurija no hitorigoto (2023)

1. řada Nebýt jednoho diamantu, tak by to byla jasná jednička sezóny. Seriál, který se objevil bez varování a po přečtení jehož synopse jsem absolutně nečekal, že by mě mohl zajímat. Avšak dostal se mi pod kůži od prvního dílu a dobrodružství lékárnice, vyšetřovatelky, potížistky a svůdnice MaoMao mě nepustili až do konce. Má to skvěle propracované budování jednotlivých zápletek a ačkoliv vlastně sledujeme klasickou detektivní práci a lá Sherlock Holmes, tak díky postavám a prostředí dostáváme originální a nevšední mix, který baví. Když si k tomu připočteme palácové intriky, zakázané romance a skvělou chemii mezi ústřední dvojicí, dává nám to skvělý mix plný silných momentů okořeněný o decentní (až britský) humor. Navíc tu máme skvostnou animaci a skvělý hudební doprovod. Tady není co řešit, tohle 5* jako vyšitých a já už se teď těším na další řadu. V Nefritovém pavilonu jsou na mě hodní, dokonce mě nechají míchat si vlastní drogy. 🌺 95% ()

Season 1 (2023) (S01)

Nebýt jednoho diamantu, tak by to byla jasná jednička sezóny. Seriál, který se objevil bez varování a po přečtení jehož synopse jsem absolutně nečekal, že by mě mohl zajímat. Avšak dostal se mi pod kůži od prvního dílu a dobrodružství lékárnice, vyšetřovatelky, potížistky a svůdnice MaoMao mě nepustili až do konce. Má to skvěle propracované budování jednotlivých zápletek a ačkoliv vlastně sledujeme klasickou detektivní práci a lá Sherlock Holmes, tak díky postavám a prostředí dostáváme originální a nevšední mix, který baví. Když si k tomu připočteme palácové intriky, zakázané romance a skvělou chemii mezi ústřední dvojicí, dává nám to skvělý mix plný silných momentů okořeněný o decentní (až britský) humor. Navíc tu máme skvostnou animaci a skvělý hudební doprovod. Tady není co řešit, tohle 5* jako vyšitých a já už se teď těším na další řadu. V Nefritovém pavilonu jsou na mě hodní, dokonce mě nechají míchat si vlastní drogy. 🌺 95% ()

Džinši to Maomao (2024) (S01E24)

Kdo by čekal, že člověk bude nejvíc emočně zasažen z příběhu toho protivného Stratéga, kterého půlku série z duše nenáviděl. Skvělá práce. ()