Kikanša no mahó wa tokubecu desu

• Japonsko Kikansha no Mahō wa Tokubetsu Desu (viac)

Když už si myslí, že je po všem, Desir se probouzí 13 let do minulosti. Dokáže provést změny potřebné k záchraně světa před jeho zničením? (mikki089)

Recenzie používateľa gumbo k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2023) (S01)

Další z várky podzimních premiér roku 2023, která začala slibně, ale postupem běhu série tak nějak ztrácela na síle a na tempu. Přijde mi jako kdyby těch 12 dílů bylo málo a spousta věcí zůstala zkratkovitá a nevysvětlená a postavy díku tomu značně zploštělé (manhwu jsem ještě nečetl). S ohledem na vcelku průměrné produkční kvality tedy nemůžu dát více než průměr. Určitě dám šanci druhé sérii, která by mohla příjemně překvapit. Zatím je to vlastně těžký průměr. 60% ()

Hametsu (2023) (S01E01)

Tak už tu máme tenhle podzim asi třetí nebo čtvrté podobné anime. Hrdinu co se vrací do minulosti nebo budoucnosti, aby zachránil nebo ovládl svět. A ne poprvé to bude muset udělat studiem na "střední" škole. Svět kde vidíme kombinace hi-tech a magie tu také nemáme poprvé. První díl naznačuje, že by to mohl být lehký nadprůměr, ale netroufám si tipovat. Digitální monstrum z úvodu totiž značí ne moc vysoký rozpočet a už v úvodu jsem tam zpozoroval pár klišé, která většinou značí scénáristickou lenost. 70% ()