Vedec Alexander „Alex“ Hesse (Arnold Schwarzenegger) pracuje s veľkým zápalom v univerzitnom centre pre pôrodnosť na vývoji preparátu priaznivo ovplyvňujúceho tehotenstvo. Keď však univerzita jeho výskum zastaví, rozhodne sa s kolegom gynekológom Larrym Arbogastom (Danny DeVito), pokračovať vo výskume na vlastnú päsť a testovať liek sám na sebe. Situácia sa im však skoro vymkne z rúk a po čase sa u Alexa začnú objavovať príznaky tehotenstva! Nečakanú graviditu navyše značne komplikuje všetečný šéf univerzitného výskumu Noah Banes (Frank Langella), Arbogastova tehotná ex-manželka Angela (Pamela Reed) a nakoniec láska, ktorá vzplanie medzi Alexom a doktorkou Dianou Reddinovou (Emma Thompson), vedúcou konkurenčného projektu... (TV Markíza)

monolog

Zvláštní, myslel jsem, že tohle je jedna z těch oblíbenějších Arnieho komedií. Mně se teda vždycky dost líbila. Rozehraná dost absurdní zápletka navíc v souvislosti s akční hvězdou první třídy, to jsem považoval už za první vtípek a tahák pro lidi. Navíc ani příběh, přestože se od klasických klišé z jiných snímků tohoto typu moc neliší, není vůbec marnej a nejenže se člověk pobaví, ale párkrát i usměje (mimino s Arnieho hlavou je dokonalý, nebo když se Pam Reed dozví, že arnie je těhotný a DeVitův výraz v té chvíli - doslova otcovskej). Emma Thompson je opravdu úžasná jako nepohyblivá doktorka-kopyto a opravdu dlouho mi trvalo, než jsem uvěřil, že to opravdu jen hraje. No a vidět Arnolda, jak rodí a je převlečenej za ženskou, jak do háje opravdu hraje, tak to se nedaří každej den. A myslím, že tu je taky dost poznat ruka týmu, kterej dělal třeba dvojčata aj. atmosférou mi je to totiž dost připomíná. Co se mě týká, tak je to opravdu dobrá komedie, na jakou se vždycky rád podívám. Jindy Zvyšuju hodnocení a to i přesto, že je tam spousta faktických hovadin, který jsem si při psaní komentu neuvědomil. Ale film se mi líbí a tak to je. ()

gombarix

O 20 % horší hodnocení než policajt ze školky? He? Já jsem se bavil stokrát víc! Emma Thompson je kouzelná, Arnie taky (hlavně jako mimino a jako východoněmecká exsportovkyně), zápletka se ještě udržuje v mezích reálnosti, dokonce se objevuje i jakýsi myšlenkový přesah... prostě tahle komedie, jakkoli nablblá, mi sedla. Výstižný komentář: monolog ()

Dragoni

Vidět těhotnýho Arnýho je docela Hardcore a ať si to každej přebere jak chce, ale zas tak špatný to taky není, v rámci možností, když se člověk snaží zapomenout na Terminátora, tak je to docela i zábavné. Prostě na komedii Schwarzenegger moc není a vždy ho vidím minimálně s brokovnicí a ne s kočárkem, ale odpad Junior taky není, je o mnoho horších filmů s vyšším hodnocením. 35 % ()

Tommassi3

"Dovolte, abych potřásl rukou muži, který bude matkou.." ;) Těhotný Terminátor ?? Ale jistě !! Ačkoliv to tu vypadá jako v ovčíně, touhle komedií mě rozhodně československý rodák Ivan Reitman moc potěšil.. Nebudu vůbec řešit, kde vzal Arnie dělohu, protože Junior platí za nesmírně zábavný film, v němž je však Arnold Schwarzenegger, svému hereckému rozsahu navzdory, natolik přesný, že by to jiný těžko zvládl, paradoxně stejně přesvědčivý a zábavný zde jako v Conanovi či již zmiňovaném Terminátorovi.. ()

Bozvav

Ať si kdo chce, co chce říká já se bavila. Film ukazuje s velkou nadsázkou, jak daleko se až dá zajít ve jménu vědy. Jedná se o rodinnou komedii, kdy mne nejvíce bavila změna nálad v souvislosti s hormonálními výkyvy budoucího tatínka. Je to blbinka, ale pěkná. Pěkná hudba a uvěřitelné herecké výkony film posunuly o třídu výše, než bych čekala. Chápu, že příznivce akčního hrdiny tento snímek spíše naštval, ale já jsem pro pestrost, takže dávám 75%. ()

• Kampus ve filmu je nazvaný "Leland University". Natáčelo se ale na univerzitě v Berkeley, jejímž sportovním rivalem je univerzita Stanford v Pablo Alto (obojí v Kalifornii), pojmenovaná po Lelandu Standfordovi. (HappySmile)
  • Tržby ze severoamerických kin čininily 36,8 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 108,4 mil. (NIRO)

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)