Morská soľ

(študentský film)
Krátkometrážny / Dráma
Česko / Libanon, 2023, 19 min

Počas horúceho letného dňa na južnom pobreží Libanonu stojí 17-ročná Nayla pred rovnako zásadným rozhodnutím ako každý iný mladý človek v Libanone – opustiť krajinu alebo zostať? Dvaja muži v jej živote majú na túto otázku vyhranené názory, ale oboch môže čakať po prebudení prekvapenie. (ASFK)

FrankSusta

Rozhodně nejslabší ze všech (1.,2.,3.,4.) kraťasů v rámci projekce. Bohužel to působilo stylem, že si o té první koprodukci Česko/Libanon tvůrci mysleli až moc a řekli si: ''Hele, tohle je tak vizionářský, že to uděláme až nepřístupný.'' Vzniklo z toho cosi, co je vlastně docerla fajn, ale možná trochu přeafektované s nosem trochu nahoru a s až moc uměleckými ambicemi, které mi občas až nedávali úplně smysl - za což může i občasná natahovanost. Rozhodně tomu nechci křivdit, za 19 minut rozehrála režisérka zajímavou hru, ale nebýt anotace, ani mi nedojde, že to má být o životním rozhodnutí (nezávislost už mi ale samozřejmě došla (a jak tak nad tím přemýšlím, je to samozřejmě celé propojené, ale za mě nepřístupným stylem, který by dokázal zrovna nějak extra zaujmout)). 5/10 [MFF Karlovy Vary] ()