Oslavy 79. výročia SNP

(relácia)
všetky plagáty
Publicistický
Slovensko, 2023, 70 min

Priamy prenos z osláv 79. výročia Slovenského národného povstanie v Banskej Bystrici za účasti najvyšších ústavných činiteľov a zástupcov diplomatických zborov. (RTVS)

Arsenal83 odpad!

Ďalší RTVS trapas pod vedením skrachovanca Machaja. Keď pošle o SNP rečniť tri najvyššie pohlavné údy v poradí Citlivá jaternica, Neukojený zvrhlík a Neprebudený lokaj, tak sa to dá ešte pochopiť, keď už majú tú funkciu. Oveľa menej je pochopiteľné, keď ti o SNP ide rozprávať liberálny pedofilný kňaz, čo miništrantom uterákmi jemne mazal konečníky, militantná feministka so vzdelaním od Sorosa a evidentne lesba, keď si vzala Sajfu, alebo nejaká zabudnutá speváčka Čelesta, ktorá sa už ani do televízora nevmestí. To, že pesničky odspievali až dvaja speváci, Lipa a Richterová, kde hlavne ten prvý v kuse čumí do čítačky, tak to tiež malo úroveň veľmi pochybnú. Najväčší trapas však bolo, keď na pódium zobrali 97-ročného deda, nech teda povypráva, že jak to v tom povstaní bolo. Dedo aj začal nejaký príbeh, trocha sa mu lámali vety, ale dalo sa z toho pochopiť, že počas povstania vlastne len vandroval a vandroval. A potom stop. Zatlieskajte mu, odchod dedo! Len škoda, že mu nevypli mikrofón, lebo ten pri cupitaní preč ešte povedal: "No chcel som ešte niečo povedať, ale tak čo už." Aj tu sa ukazuje, že tie "oslavy" sú len pro forma, keď celý čás básnia o hrdinoch a potom tam jedného akože majú a kopnú ho do kostlivého zadku. ()