54 hodin

(TV film)
  • Veľká Británia The Rescue: 54 Hours Under the Ground (viac)
všetky plagáty
Veľká Británia, 2022, 60 min

Réžia:

Dale Templar

Fascinující dokument rekonstruuje dramatické momenty anglického jeskynního potápěče George Linnanea, který po nehodě, pádu a těžkém zranění zůstal uvězněn v nejhlubší jeskynní soustavě ve Velké Británii. Znovu prožíváme neuvěřitelnou dvoudenní záchrannou operaci ve 270 metrů hluboké jeskyni Ogof Ffynnon Ddu ve Walesu, které se zúčastnilo přes 300 lidí. Díky dramatické rekonstrukci natočené uvnitř jeskyně a důvěrným výpovědím lidí, kteří byli u nehody, včetně specialistů na jeskyňářství, záchranářů, špičkového logistického týmu a lékařů, kteří udržovali George při životě, pochopíme, jak velké a koordinované úsilí bylo potřeba k tomu, aby se zraněný muž bezpečně dostal z hlubin na zemský povrch. Poprvé o nehodě a hrůzných zážitcích promluví zachráněný jeskynní potápěč George Linnane a dva jeskyňáři, kteří s ním byli osudného dne na expedici. (CS Mystery)

Neikn

Skvělý dokument o schopnostech lidí, když biť jen o jediný lidský život. Vždy mě zajímalo jak probíhají záchranné akce v jeskyních a zde vám to krok po kroku vysvětlí. Jen by mě zajímalo jestli ty záběry jsou přímo z té akce, nebobz nějakého cvičení. ()