Tadek je policista, který hledá podobnosti mezi vraždou policisty a kriminálním příběhem v knize spisovatele Krystova Kozlowa. Když se Tadek pouští do vyšetřování a jde po stopách Kozlowa a jeho záhadné přítelkyně pracující v sex klubu, narůstá jeho posedlost rozluštit příběh lží, sexu, korupce a podsvětí. Následně objevuje hrozivou pravdu. (Filmbox)

Coliseum

Ani se moc nedivim, že tu snímek nemá nějakou oficiální synopsi nebo anotaci, protože je jednoduše děsně těžký jakkoli vysvětlit jeho koncept, důvod vzniku a smysluplně nastínit děj. Neposouvat obraz dopředu je obrovskou zkouškou vůle a je to možná jediný, co vám tenhle nabouranej art přinese. No, tak už tu popisek k filmu je, ale i po druhym shlédnutí k osvícení nedošlo... ()

Alex696

zabudli rozsvietiť. takže nielen temné zločiny ale aj celý film bol neskutočne nudný a temný, myslím bez osvetlenia. Škoda času. ()

argo.smile

Jimovi som moc neuveril tú rolu vyšetrovateľa. Ono ten námet nebol zlý len to niekto zmrvil a poriadne. Finálna spoveď nebola ani úprimná ale zato posledný záber prekvapil. Slabšie 3* ()

fafejt001

JIM se dost změnil . Hrát umí SKVĚLE , to víme . Ovšem v tomto slabém krimi , nevýrazné chuti a děje vyniká jen on . Proč tohle točil . nevíme . Návrat starého dobrého Carreyho se nekoná . Zatím . Věřím , že přijde . Tento táhnoucí a vlastně až nezajímavý film zatím není to pravé . NO DRŽÍM PALCE , JIME . ()

JesterKruger

Zatímco jsem se u recenze Pro jedno kousnutí zmiňoval o tom, že se jedná o nejslabší Jimovu komedii, které jsem dal 4*, tak film Temné zločiny, je naopak jeho nejslabší film celkově, kterému jsem dal 4*. Prvních 59 minut a 50 sekund to byla kriminální lahůdka. Temné, a přitažlivé. Velký potlesk Jimovi. Vážné role umí perfektně. Chtěl jsem dát filmu 5*. Ale pak přesně v čase 59 minut a 51 sekund přišel nástup prapodivných scén. Fackující sex s Jimem, a jedno znásilnění. Pak jsem po dobu 20 minut měl divný pocit, a sám sebe jsem se ptal, co je to sakra za film. Pak ale přišel skvělý konec, a takhle brečet Jima jsem ještě neviděl. Úplné psychické zhroucení. Tak, a je to. Každopádně viděl jsem alternativní 89 minutovou verzi, takže nevím, jak je na tom ta 100 minutová. Nikde jsem jí nesehnal. Celkově je to hodně rozporuplný film. Každopádně největší otázka pro mě byla, jestli bych to chtěl vidět znovu. Ano, chtěl bych, ale bez absence těch některých scén. Velký palec nahoru pro Jima Carreyho. Takže ten film i ve finále zachraňuje. Slabší 4*, ale pokud se mi po druhém shlédnutí bude zdát obyčejně dobrý, tak dám tomuto filmu 3*. Musím si to pustit ještě jednou. Nedávám 4* filmům, které si po druhé sám od sebe nepustím. ()

Folda95

Je to prostě divný, na jednu stranu je atmosféra dobrá ale místy až moc syrová. Jak už píši ostatní film se odehrává v Polsku ale mluví se zde Anglicky taky nic moc. Jim je borec jeho hraní je umění ať už se jedná o jakýkoliv žánr a zde to opět dokázal. A co ten příběh... No jako, ano pojďme si říct na to že dneska se v tomhle žánru už nedá moc vymyslet je to dobré. To znamená za 3. Do půlky filmu jsem se totiž ztrácel a čekal nějaké parádní zakončení. Místo toho jsem v druhé půlce už věděl jak to dopadne. Škoda, myslím že to mohlo mít i víc jak 3 hvězdy. ()

hujerita

Piči ma nasrali. Ukážka vyzerala luxusne a tešil som sa. A výsledok? Zlátanina, ktorú som ledva dopozeral. Jim my nevadil, ale čo ma iritovalo bola tá angličtina a debilné takmer všetko. Škoda preveliká. ()

The_Casual

Nechápu proč vybrali Charlotte Gainsbourg, typ s tělem desetiletýho kluka, se spadlou placatou prdelí, má bořit všechny drsné muže v Polsku? Ani ta sázka na opravdu temný příběh nevyšla. Jim Carrey byl v pohodě. Scénář naprostá debilita. ()

buddha_ps odpad!

hm, tak to si asi niekto povedal že skúsi natočiť typické "céčko" s Nicolasom Cage kde Nicolasa Cage bude hrať trebárs ... no, voľno má Jim Carrey tak on; a aby to bolo straaaaašne cooooool tak to bude takmer čiernobiele a stále bude hmla, sychravo; bude tam slizkoslizký záporák a bude to i o úchylnom sexe, a celé sa to bude odohrávať v Poľsku. Wow, to predsa musí fungovať! No a funguje, vznikla nekonečná zlátanina kde sa Carrey 89 minút producíruje s cageovským fatalistickým koncosvetovým výrazom, všetko mu dochádza o trochu neskor než by malo ("prekvapivý zvrat" pritom cca po 30 min filmu uhádne každý kto videl aspoň dva diely Detektíva Orieška), záporák miesto hrania predvádza radobyúchylné grimasy á la Hopkins v Mlčaní, všetky postavy sú v tomto dielku viacmenej náhodne a bez emócií a zmyslu len posúvané po plátne... Proste celé zle. ()