Ztracená rodina

Česko, 2023, 60 min

Réžia:

Jana Rezková

Účinkujú:

Tereza Pergnerová (moderátor), Mirek Vaňura (moderátor)

Dokureality, kterou budou provázet Tereza Pergnerová a Mirek Vaňura, si klade za cíl znovu sjednotit blízké příbuzné po letech odloučení. Ztracená rodina nabízí poslední šanci lidem, kteří zoufale touží najít dávno ztracené příbuzné. Pomáhá hrstce lidí, z nichž někteří mnoho let marně hledají členy rodiny. Zkoumá pozadí a kontext odcizení každé rodiny a sleduje detektivní práci a často složitý a emocionální proces hledání každého ztraceného příbuzného, než se znovu shledají. S pomocí a podporou Terezy a Mirka je každý příbuzný veden procesem, při kterém jsou vystopováni členi rodiny, které hledal – v některých případech i po většinu svého života. Ztracená rodina odhaluje pozadí každého případu, sociální kontext a důvody, proč k těmto odcizením došlo. Od dospívajících matek, které se cítily neschopné si ponechat své děti, otce, kteří odešli od rodiny, až po adoptované děti, které celý život touží poznat své biologické rodiče a příbuzné. (TV Nova)

rey17

Pořad v licenci natočený příjemnou formou dělá skvělou službu lidem, kteří hledají svoje rodiče a rodinu. Provedení standard, za námět jedna hvězda navíc. ()

milhaus1987

Záměr je chválihodný, pomáhá lidem najít osobu blízkou Nicméně kdyby pan Vaňura tak strašně nepřehrával a choval se přirozeně bylo by to ještě lepší. Otázky typu :pustíte nás dal? Když je kameraman už dávno vevnitř odkud natáčí si mohli taky odpustit. Je to strašně vidět že je to nahrané toto. Příště to udělejte syrovější, normální a přirozené a nehrajte si na ordinaci v růžové zahradě. ()

NikiVai

Pořad dělá skvělou službu lidem, kteří v životě někoho postrádají. Mám ráda ty dojemné okamžiky a všem účinkujícím držím palce, aby svoji ztracenou rodinu našli na delší čas než jen těch pár okamžiků před kamerou. Mám velmi ráda Terezu, její empatie a lidskost z ní dělají velmi výjimečného člověka. Nicméně v tomto formátu mi tak nějak úplně nesedí, nevím ani sama proč. Mirek Vaňura je tu moc fajn. ()

honajz2

Je mi jasné, že tu budu za zrůdu a nectilivé hovado, ale tohle vypadá jako Pošta pro tebe silně říznutá Křižovatkami života. Nevím sice, jak moc jsou ty příběhy reálné a nechci to ani přímo zpochybňovat (ačkoli se tomu nevyhnu), ale když to vypadá tak lacině a unfňukaně, mám problém tomu věřit. Maminka ho opustila jako děcko, nikdy se neozvala, on pak měl špatné dětství a je na maminku naštvaný, ale hned, jak ji Nova s Pergnerovou vyčmuchali, se ukázalo, že ona to myslela vlastně strašně dobře, protože neměla dost peněz na to se o něj starat a tak ho radši dala do děcáku, kde věděla, že se o něj postarají, když ona nemohla. Fňuk, fňuk, smrk. A nakonec se objali a mělo to dojemňoučký happy end. A takové byly všechny strastiplné příběhy, které jsem zatím viděl a mělo to na mě stejný efekt, jako Malé lásky, které jsou horší v tom, jak diváka citově vydírají. Podané je to ale opravdu jako Křižovatky života nebo Policie v akci, kde jsou podobné neskutečné a hlavně "důvěryhodné" příběhy, takže to buď je nahrané, jako ty Křižovatky, nebo to nahrané není a jen to dojí kde může, jako u Malých lásek. Pošta pro tebe ale aspoň měla hezký záměr a pokud hledaná osoba nežila, prostě se to přiznalo a našel se někdo podobný, tady se zatím zázračně našli všichni. Snad to falešné není, ale hodně to tak působí a při sledování mě to dost iritovalo. 1* ()