Co přinutilo vzdělaného a inteligentního muže k tomu, aby přepadl banku v centru města? Kolik peněz potřeboval a na co? Pachatel je nekompromisní. Vpadne do banky, zajme rukojmí a před budovou odpálí bombu. Naštěstí zatím není nikdo zraněn. Pohotová pokladní ještě stihne stisknout tlačítko nouzového volání a oznámit přepadení na tísňové lince. Díky tomu na místo téměř okamžitě přijíždějí policisté, útvar rychlého nasazení i další specialisté a začíná náročná policejní akce se snahou zachránit ohrožené lidské životy. Mezi desítkou rukojmích jsou těžce nemocný senior, bývalý příslušník Československé armády, významný poslanec, advokát se svým synkem, mladá maminka s dcerkou a několik zaměstnanců banky včetně ředitele pobočky. Byli všichni tihle lidé jen ve špatné chvíli na špatném místě? Mobilní telefony pomohou policistům rychle zjistit identitu rukojmích a jeden nepřijatý hovor přivede do policejního vozu lékařku, která zná pachatele osobně. Jde o jejího přítele, mezinárodně uznávaného špičkového vědce. Spolu s ní postupně odkrýváme pachatelovu motivaci a sledujeme příběh jeho dcery, který má překvapivé souvislosti s jeho útokem na banku. (Česká televize)

JB001

Nechápu ta nízká hodnocení a tudíž dám o hvězdičku víc. Na Papírový dům to sice nemá, ale v rámci tuzemské produkce nadprůměrný televizní film, který mne nenudil. Naopak. Výborně jsem se u toho pobavil i když to v podstatě bylo velmi smutné. Knihu jsem nečetl ale scénář víc než zajímavý. Problém těch nízkých ohodnocení je v tom, že uživatelé nehodnotí film ale osobu režiséra ()

maara666

Dokoukal jsem tuto "inscenaci" pouze díky tomu, že Svoboda natočil Sametové vrahy. Pointa nebyla úplně špatná, ale chtělo by to asi lepší obsazení i propracování scénáře, který působil až příliš přímočaře jako z Bakalářů. Policie v tomto filmu byla v zásadě zbytečná a klidně by se to bez nich obešlo (zejména bez řvoucí zásahovky před bankou). Konec by mohl být buď otevřený, nebo končit např. čtením rozsudku ze soudní síně. ()

a-ja

Zbytečně dlouhý, zbytečně rozkecaný, často proti logice (on se vykecává s přítelkyní a nikdo po něm neskočí, když jim jde o kejháky?) a nevěrohodný (jo, bylo by to krásný, kdyby byli takovíhle mstitelé)... Ale konec mě rozbrečel (nojo, já mám prostě slabost pro ty vějířky kolem očí Matěje Hádka)... ()

tata22

No, neříkám, že bych z toho upadnul na zadek ale v té hrůze co nás obklopuje se na tohle dalo aspoň dívat. Výborný Hádek tomu celému hodně pomohl a režisérky to bylo také dobře zvládnuté. Takže určitě bych uvítal víc podobných záležitostí, i když v reálu by to asi takhle neprobíhalo... ()

Kreptry

Když nic jiného, tak bych vybrané scény zařadila do programu protidrogové prevence jako odstrašující příklady toho, co to s člověkem dokáže udělat. Film jako takový se pro mě osobně řadí k těm v lepším průměru, a to hlavně díky Matěji Hádkovi.  To znamená, že až ho budou dávat, podívám se na něj, ale sama od sebe si ho nepustím. ()

zekon

Hlavní nápad pomstychtivého otce super. Jenže ve špatných rukou. Největší průser je amatér diletant hovado kameraman. Hnus. To že režie tomu nepřidala už psali ostatní ()

Cesty timem

Nechápu to rozdílné hodnocení a už vůbec ne odpady a jednohvězdy i u těch kolegů s nimiž jsem jinak max +/- * za jedno. Jasně mělo mouchy, ale na méně než 3* bych to nehodnotil. Vidím to na 3,5* a protože mne film zaujal a pustil jsem si ho ještě druhý den znovu zaokrouhluji na 4*. Nemůžu dát 3 něčemu co mne baví víc než nějaká průměrná detektivka, které se ani moc nevěnuji, nudné pak dám za 2* a lituji ztraceného času. Po druhém shlédnutí Cesty do tmy už to nízké hodnocení u některých nechápu vůbec, když jsem hledal ty mouchy, našel, ale skoro jsem přestával hledat, protože mne to bavilo a spíše jsem se věnoval než chybám pohnůtkám hl. hrdiny, kterého tedy M. Hádek zvládl vělmi dobře. Neříkám, že vše v reálu by bylo tak, jako ve filmu, ale bohužel tyhle osudy tu jsou a někdy si říkám, že je vlastně lépe, že děti nemám. Tohle bych nedal. ()

BruceTichac

Taková klasická televizní inscenace, kterých se před rokem 1989 točila hromady. Hádek to drží zuby nehty nad vodou. K nedělnímu žehlení dobrý. ()

Hombre8

Na počátku všeho bylo rozmazlování jedináčka. Pak už jen řetězec událostí. V tom sklepě měla být hned na začátku. To by pan inženýr jako vzdělaný člověk měl vědět, že jiná cesta, než cesta bolesti, není. Mám známého, taky shodou okolností inženýra, který to tím sklepem ze syna dostal. Na jedné straně je třeba ocenit, že se do takovéhoto žánru u nás vůbec někdo pustil, na druhé straně spousta klišé a až příliš velký gender rozměr, který takovýto žánr přirozeně degraduje. Závěrečné rozuzlení to ale přece jen vylepšilo. ()

mehmed odpad!

Hodnocení přidám až to skončí, tedy jestli to vydržím do konce... To je masakr! V neděli na veřejnoprávní televizi a nejspíše i za koncesionářské poplatky. Soudruh Svoboda by měl točit výhradně za své nebo za členské příspěvky ostatních stranických soudruhů, protože tahle sračka, to se jen tak nevidí! Soudruh režisér je zvyklý, že za totáče byli policajti vždy za debily, ale to co z nich dělá tady (chudáci vyjednavači a spol.), to je na žalobu a kriminál. Rejža a scénarista v jedné osobě se pasoval zase  a znovu v žalobce společenských pořádků - právníci a politici momentální garnitury zobrazuje tak trapně a tendenčně, že i Major Zeman byl proti tomu komedie.  A to se nebavím o scénáři a debilních dialozích! Jak může takový člověk dostat v dnešní době prostor? Naprostý hnus! Takže mám jasno a Odpad je tady jak ta rudá hvězda na komunistickém praporu! Snad jen ten název díla odpovídá! ()

andel odpad!

Skutečně tragické dílko. Klišé, dialogy, které snad psalo dítě… Bylo mi líto herců. Chvíli jsem váhala, jestli není točené jako parodie. ()

Itanek

pozor spoiler: Fascinují mne zdejší recenze, kdy mluví o nesmyslnosti, že inženýr přepadne banku. Přitom důvod byl vcelku jasný, dostat toho posledního největšího gaunera. S tím, že pro něj to bude konec. Už vlastně tím že vzal dříve spravedlnost do vlastních rukou přehodil výhybku a stejně nebyla cesta zpět. Ale místní hodnotitelé, hodnotí před koncem filmu.. PS: taky bych hodnotitelé co hodnotí po pár minutách vyhodil z evidence. - rozsudek smrti ()

TomQ

Hodnocení tu byla už dlouho před koncem a jsou v nich nesmysly vyplývající z nepochopení zápletky (protože dotyční neviděli konec). Film sice není žádná sláva, ale rozhodně to není odpad. ()

Rindi

Docela dobrý film, ale u mě ho sráží naprosto tragická kamera. To se fakt teď kameramani někde učí, že čím víc škubou kamerou, tím záběry působí "akčněji"? Ne, opravdu ne, akorát z toho neustálého třesu a zoomování bolí oči i hlava... ()

patti1

Silný příběh. Dala bych i pět hvězd, bohužel jedna dolů za příšernou kameru, která mě hned na začátku od sledování málem odradila. ()

Kacka1969

Mám ráda angažované počiny. Drogová mafie=věčný problém. I já jsem přesvědčená, že zasahuje vysoko. Z drog pravděpodobně bohatnou finanční špičky naší společnosti. Jak jinak by to mohl drogový průmysl takhle vzktbétat. A jinak se mi to líbilo. Možná i z osobních důvodů mi to bylo hodně blízké a dojímalo mě to. Konec nepřekvapil, ale jiný by nebyl asi uvěřitelný. A taky nechápu tady některé komentáře , o odpad rozhodně nešlo. ()

Noah_Kilrane

Zajímavý námět, scénář by mohl být lepší (např. dialogy lidí držených v bance - politik dost přehrával), ale ok, je to televizní jednoaktovka, zpracování na televizi ok. Tak 70/100 ()

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy