Film údajně inspirovaný skutečnou událostí. Skupina čtyřech německých motorkářů na endurech vyrazí napříč pouští v Jemenu. Průvodcem skupiny se stane otec jednoho z nich, který v Jemenu dlouhodobě žije a chce znovu najít cestu ke svému synovi. Díky rozporům o vedení skupiny a neznalosti tamních poměrů, se zapletou do konfliktu s jedním kmenem, bojujícím proti centrální vládě. Nejprve je žádáno mýtné za průjezd kmenovým územím, následně jsou ale zajati za účelem vysokého výkupného. (DeTomaso)

MickeyStuma

Komu by se nelíbilo vyjet si na motorce po poušti v arabských zemích. Jenomže když se začne moc frajeřit, nastávají problémy, které není jednoduché vyřešit a zvlášť když je na ambasádě někdo, kdo toho chce využít ve svůj prospěch. Německý televizní a hlavně dobrodružný snímek překvapuje jak svým scénářem, tak i výpravou, která je vcelku velkolepá. Již začátek svým pojetím a lehkou melodickou doprovodnou hudbou naznačuje, jakým tempem se bude vyprávění příběhu ubírat. Nikam se nespěchá a vytváří trochu až temnou atmosféru, kdy se neví co se bude dít, a kdo se jak zachová. Neobvykle dlouhá stopáž je tentokrát ku prospěchu. Netlačí se aspoň na pilu a dává všemu čas se plně rozvinout. Happy end? Inu, jak se to vezme. Ano i ne. Konec je rozhodně nečekaný. Kdo je dostatečně vnímavý, odhalí několik obrazových chyb. Přesto se tento snímek televizní stanici PRO 7 rozhodně povedl. ()

damian odpad!

Občas mám pocit, že jsem patogenní masochista. Prostě čekám, jestli se to opravdu nezlepší. A když při závěrečných titulcích zjistím, že jsem právě pro....l dalších pár hodin života, tak svůj masochismus převrátím na čistý alkoholismus, abych co nejrychleji zapomněl. Tenhle film se dá kvalitou zařadit snad jen mezi skvosty jako je Manuela nebo Rosamunde Pilcher, bez nutnosti srovnávat žánr. Závěrečná scéna se střílejícími vrtulníky, odletem "hrdinů" jako z bojiště v Saigonu, aby za dvě minuty stáli na tom samém místě s původními únosci v bratrském objetí a vypravovali Vinnetoua do věčných lovišť, to byl... to byla... to bylo... já prostě na to nemám dost výstižný slovo! ODPAD! ()

LiVentura

Byl jsem trochu v rozpacích zprvu, ale musím uznat, žena současnou německou produkci prisernosti to prebylo..! Něco do sebe to opravdu má.. ()

JANARYBA

Vyložená ztráta času to rozhodně není, film člověku v paměti rozhodně utkví. Docela dobře nakousnuté vztahové vazby jak mezi skupinou turistů tak mezi jemenským rodovým kmenem. Bohužel si tvůrci neodpustili pár skutečně televizních nepravděpodobných dějových situací, (např. jde od motorky přes několik pahorků a tam padne, samozřejmě ho najdou jak leží téměř u motorky atd.). Dobře je nastíněn zásadní naprosto odlišný přístup k danému slovu u "bílých" a u arabů. ()

slunicko2

Dá se na to koukat. 1) Nelze přeslechnout hudbu jako z 16. dílu z Návštěvníků. 2) Hráli zde mj. 29letý slovenský emigrant Roman Knižka (syn), 37letý Heikko Deutschmann (Thomas) či 33letý Simon Licht s krásně štíhlou postavou (ignorantský průvodce). ()