Der Fluch der grünen Augen

• Západné Nemecko Blutrausch der Vampire (viac)
všetky plagáty

Mariin

Celkem neprávem zapomenutý gotický horor, odehrávající se v balkánském prostředí. Příběh je brakový, naivní a má dějový spád, lze mu snadno rozumět i bez titulků, co svědčí o jisté (pohádkové) kvalitě. Režisér je zajímavou osobou, původním povoláním duchovní teosofické sekty (LKK). ()

corpsy

Kto by to bol povedal? Aj mimo hlavného prúdu, sa rodili prírastky do hororového žánru. A pomerne kvalitné. Škoda len v tom, že sa v tomto prípade nedarilo spojiť dobré s užitočným. Prvý ´´attack´´ je inšpirovaný UPÍROM NOSFERATU, či je to pocta, alebo len vykrádanie, ber čert, je to pôsobivé. Ale ako tu moji filmový kolegovia tvrdia, je to plnohodnotné a kvalitne natočené béčko, ale so zbytočne nastavovanou kašou. Obrázky sú síce vizuálne dobre pojaté, ale ak nejde o hororové vsuvky, tak zbytočne zdĺhavé. ()

Teardown

Německo-Jugoslávská producke dokázala natočit celkem solidní černobílý horor o záhadném úmrtí mladých dívek v bohem zapomenuté vesničce, ležící nedaleko starého hradu, o kterém panují nelichotivé historky. Právě sem je vyslán mladý policejní inspektor, aby těmto vraždám přišel co nejdříve na kloub. Podotýkám celkem solidní, protože na můj vkus trpí film velkou dávkou ukecanosti a zbytečnou roztahaností, především v těch místech, kde je to myslím naprosto zbytečné. Přitom má tolik trumfů a to přímo před nosem, které bohužel nedostaly mnoho prostoru k takovému vyniknutí, jaké bych si osobně představoval. Starý hrad ležící přímo ve skalách, podzemní chodby, jeskyně a polorozpadlá vesnička s krásnou studnou, obyvatelstvo tak krásně primitivní a samozřejmě noční dravci. Inu škoda toho nevyužitého potenciálu. ()